bmw_renocar_srpenPROFIL MOTORKY

Honda CB 750 (1982)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Marcellus
Vloženo 25.3.2009
Aktualizováno 1.9.2013
Zobrazeno 8 401x
HODNOCENÍ PROFILU OD 44 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.8

Popis motorky


Klasika je klasika...a Bol ď or je jedna z nich!

Více fotografii

První dojmy - ...je to veterán...youngtimer a chci aby byla pořád jako nová, takže se s ní moc nejezdí...

Recenze

Koupil jsem ji od jednoho buránka z Vídně který na ní nikdy nejezdil. Dostal ji od svého táty, a ten byl pátým majitelem. Já jsem tedy šestej v pořadí. Motorka byla opršená, ale téměř kompletní. Od 93roku stála v garáži a já ji v součastnosti kompletně renovuji.
Po letní přestávce jsem se zase pustil do práce...nalakoval motor a dal ho zpátky do rámu. Teď začíná ta příjemnější část práce...montování čistejch dílů na rám. Sehnal jsem i jinou nádrž...ta původní byla zevnitř úplně rezavá. Do konce roku ji chci mít na kolech, který budu brzo lakovat. No a v zimě renovace brzd a karburátorů...
Prozatím jsem koupil komplet nové výfuky...jsou od Marvingu, dodalo mě je České zastoupení tohoto výrobce a pokud uvažujete o koupi nových výfuků... všem můžu jen doporučit.
Pustil jsem se do přípravy deklů motoru na leštění...pár hodin šmirglem 400, dalších pár hodin broušení 1000covkou a...budu muset koupit leštičku. Nechal jsem si pár věcí vyleštit v jedné fyrmě, všechno se to vlezlo do batůžku na záda a...vyklopil jsem tam 3500Kč.
Na stroj přibyla zatím jedna z mála neoriginálních věcí. Duralová řídítka. Jsou ale rozměrově totožná s originálem, tak aspoň tak. No a konečně jsem mohl navěšet pár dalších věcí, které už ležely připravené v regále...
...a po cca roce se opět vrátit k další práci na motorce. Nainstaloval jsem vyleštěné motorové víka, nalil olej a protočil motor startérem. Elektrika je komplet funkční (ale ne komplet nainstalovaná). Namontoval jsem zadní tlumiče a začal konečně dokončovat kola na lak. Dnes (1.6.2012.) jsou komplet nalakovaná a po dokončení nachystaná na obutí. A konečně postavení mašiny na kola!!!
Polepy už mám nějaký čas a protože se blíží lakování plastů a nádrže, začal jsem je sestavovat dohromady.
Původní nádrž byla nabouraná a vevnitř úplně rezavá. Sehnal jsem (kupodivu v čr) jinou i s kohoutem, který na původní chyběl. Je téměř bez poškození, až na pár prorezavělých dírek, které se objevily po opískování. Vevnitř je taky celkem v pohodě. A po dvou letech natřená jen odrezovačem je v základu a tak mohu začít s přípravou na lak. Mezitím jsem dokončil model v měřítku 1:12
Nádrž a plasty mají komplet nástřik podkladů a jde se brousit... Dnes (10.6.) jsem dokončil broušení poslední vrstvy před lakováním barvou. Jaká to bude ještě přesně nevím, ale bude světlá...původně jsem uvažoval o stříbrné, ale mám v oku jinou... Motorka má zkompletované zadní kolo a to se už točí ve vidlici. A přibylo i přední...a to byl ten velký den! Zase mohu říct, že mám motorku. Je na kolech a už ji pokřtil první deštík... Neodolal jsem a poskládal na motorku pár drobností, které z ní dělají zase opravdový stroj. Zadní blatník a světlo, nádrž, sedlo a kryty pod něj. A samozřejmě nové výfuky...které měly dnes příležitost poprvé vyfouknout spálený benzín. Po dvaceti letech opět funkční, zatím bez karburace, ale přece...zavrčel!
A už má i novej kabátek...
Karbeci jsou kompletní a na motorce...a už zase krásně vrčí... brzdy brzdí, tlumiče tlumí, světla svítí!!! Poslední věc na konec...řetěz a hurá na STK...
Řetěz je na motorce a nejteplejší den v roce proběhla první zkušební jízda. Musím konstatovat, že úspěšně! Převodovka řadí jako po másle bez jakýchkoli pazvuků a motor vrní čistě. Startuje na první dotek tlačítka startéru. Už jsem byl na STK ukázat obstarožní Rakouskej techničák a z přihlášením nebude problém...takže jedu tam.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
anfanger01
anfanger01 napsal 22.08.19 v 13:25 10b.

Jordi
Jordi napsal 10.05.18 v 13:00 10b.

Johnyk
Johnyk napsal 30.07.17 v 08:56 10b.

Teda chlape nádherná práce!

Palicak3
Palicak3 napsal 23.08.16 v 22:28 10b.

Klose
Klose napsal 25.02.16 v 19:52 10b.

Více komentářůTOPlist