Moto Morini Camel 501 (1987)

Vlastník Lazyfucker
Vloženo 19.3.2009
Aktualizováno 19.3.2009

moje druhá velká, pokračovatel enduro odkazu po předchůdci a konečně V2.
ten zvuk, ten zátah...
mnou najeto asi 20tisíc km

koupena ve velmi nečekaně dobrém stavu, až na pár menších věcí. na tachu 19tkm, jinak bych tipl tak 30 - 40.

jela jako hovado.

OHV rozvod ozubeným řemínkem,suchá spojka,elektronika ducati, řinčení spojky dost slyšitelné nadálku.

odspodu jela jako splašená svině, i když měl nějakých 45koní, tak na dvojku se zvedala plynem při slabší nerozvážnosti

suchá spojka zase párkrát proškolila neznalé kamarády při rozjezdech

moc nebrzdila, bylo třeba jet rozvážně a opatrně.zadek nula nic, předek strašně vadl.

nakopávačka na levé straně, 210kilo váhy a 85čísel vysoko sedlo byla dobrá škola v nakopávání.po uchlastání hodinku čekat.

první problém příšel s asi načatou a následně upadlou startpákou.sehnat novou nesmysl, vzhledem k tomu že morin je opravdu jak šafránu, a ojetá přes 3K, v době studíí neřešitelné, takže se brousilo a vařilo, nakonec to udržela.

další problém byl zprasený zadní tlumič, nebo spíš v origo péru strčený tlumič ze škody 120.

kamoš vyštrachal doma zrepasovaný tlumič z XL650, takže přes lis natáhnout pružinu, prodloužit uchycovací vidlicu k rámu,pač nový tlumič byl kratší, a po napasování zpátky zlepšení jízdních vlastností o 100%.

dokázala jet i 170 ve dvou, byl to šestikvalt. spotřeba 4 - 12zvuk měla nenapodobitelný díky rozevření válců 52stupňů to bylo ostřejší, než rsv

taky měla vývod řazení na pravou stranu, přepákovaný nalevo táhlama, no bastl z fabriky, ale skvělý

koupil ji ode mě starší pán poblíž od nás, koštér a očividně znalec, kterého byla tato charismatická a velice ojedinělá kráska hodna, tak snad jezdí ke vší spokojenosti.

Bundes
Bundes napsal 27.12.15 v 13:05 10b.

Zajímavej peklostroj

Roaddogss
Roaddogss napsal 14.03.10 v 04:08

cus..hele prosimte mam taky moriniho.davam ho dohromady a potreboval bych nejaky infa,si to uz mel asi parkrat taky rozebrany,souhlasim s tebou v tom ze je to masina jak svin mrkni ke mne na foto,nevim co je to za typ...

Anti
Anti napsal 10.11.09 v 21:08

Tak tohoto exota bych bral!Mám slabost pro speciálky...

Touringrider
Touringrider napsal 20.03.09 v 10:47

fakt pekny... !

na tom bych se chtel povozit.

VlastíkPlamínek
VlastíkPlamínek napsal 19.03.09 v 11:46