Jawa 250/590 (1967)

Vlastník giptrick
Vloženo 1.3.2009
Aktualizováno 17.3.2009

Je to takový můj nezmar, se kterým jsem najezdil cca 20.000 km bez jediné poruchy, pokud nepočítám píchlé kolo.

Tuhle motorku objevil kamarád Petr u nás na obecním úřadě, kde stála od doby výroby v garáži, protože žádný pracovník bývalého národního výboru na ni neměl papíry, či se bál jezdit. Motorka byla na národní výbor přidělena hned v roce 1967, kdy měla sloužit jako stroj pro preventivní protipožádní žňovou hlídku. V TP stojí, že majitelem bylo Ministerstvo vnitra, odbor požární ochrany, posléze Národní výbor Hevlín. Motorka měla při nálezu vše původní a originál, na tachometru byl směšný počet kilometrů. Pro někoho to zní jako pohádka, ale je to holý fakt. Kamarád ji tehdy díky otci, který byl v zastupitelstvu zakoupil za směšných tuším 500,- Kč, okamžitě přihlásil a chvíli užíval. Do motorky jsme jen dali novou baterii, v rychlosti vyměnili olej a motorka krásně naskočila, jako by ani nestála dlouhých 20 let v nečinnosti. Lámal jsem kamaráda, aby mi ji prodal, ale podařilo se mi to až při jeho odchodu na vojnu před deseti lety, kdy jsem za ní dal tuším nějakých 3.000,- Kč. Od té doby šlape jako hodinky bez jediné poruchy. Postupem let už nejsou chromy to co dřív, ke konci minulého roku mi upadla rafička na tachometru a taky by chtěly repasovat přední tlumiče. No a samozřejmě oddělat nepůvodní blikače, které tam připevnil můj předchůdce. klady - takřka bezúdržbový motor, krásný zvuk, minimum věcí, které se můžou pokazit a vás překvapit zápory - jediného, čeho jsem se zbavil, tak to bylo staré relé, které je nahrazeno novým, připevněným u filtru na schánce s nářadím

Marty68
Marty68 napsal 21.09.20 v 12:45 10b.

parádní stroj...

podzemák
podzemák napsal 06.03.13 v 19:42 10b.

moc pěknej kousek

penal1
penal1 napsal 08.03.09 v 20:11

krásnej příběh...za 10...

Milan1963
Milan1963 napsal 04.03.09 v 12:06

Hezká motorka a hezky o ní píšeš.At ti i dál věrně slouží.10 bodů.