Honda VTR 1000F Firestorm (1997)

Vlastník Tominen
Vloženo 24.2.2009
Aktualizováno 5.7.2011

Firestorm - motor V2 - K&N fitr - výfuky IXIL Xtreme - Dynojet. Luxusní zvuk a slušný zátah :o))

Pro spoustu lidí prostě Honda všechno umí dobře, ale nic výborně nebo vyloženě špatně a tím vlastně nemá charakter. Tenhle názor už nehodlám nikomu vyvracet a jen mávnu rukou nad poznámkami tohoto typu :o)))

Pro mě je tahle motorka srdcová záležitost, vždycky se mi líbila a líbí se mi pořád a zatím jsem nenašel vhodnou náhradnici s motorem V2, která by se mi líbila tak jako FireStorm.

A teď k motorce jako takové, pokud ji budu brát jako celek tak je to fakt Honda, myslím si že to je vyrovnaná a ve své podstatě taky hodná motorka, brzdy nejsou nijak jedovaté, motor není žádný zabiják a podvozek to nijak zásadně nekazí, prostě pohodová mašina :o))). Dá se na ní relativně příjemně cestovat, ale když člověk trochu přitlačí tak i na okruhu jsem si to dost užil. Pod 4 tisíce otáček se toho moc neděje a motoru se "moc" nechce, jasně pokud jedeš kochačku a nepotřebuješ akcelerovat tak se dá vrnět i na dva půl tísíce. Použitelné otáčky bych viděl zhruba v rozmezí od 5000 do 8000 pokud chceš jet!!!

K tlumení mám jisté výhrady, ale vzhledem k roku výroby a faktu, že jsem ji koupil jetou nemusí být mé výhrady k vydlím úplně oprávněné :o))) ale na můj vkus jsou moc měkké a brzo je dastanu na limit. Ale jestli ještě nějaký čas zůstane doma tak zkusím jiný olej případně pružiny.

Co mě hodně štve je fakt malá nádrž a akční rádius 200km max. a pokud trochu víc tahám tak s bídou 150km. To je fakt špatně!

Ale jinak mě nic nijak zásadně neštve a na každou vyjížďku se fakt těším :o))

Jo a málem bych zapomněl do sezony 09 vyjedeme s novýma laufama IXIL Xtreme, trošičku jsem pozměnil design a zlatá už nebude, taky už je přečalouněné sedlo, K&N filtr a ještě uvažuju o Dynojet kitu :o))) Tak už jsem douvažoval ... A je tam :o))) Doufám, že to bude trochu tahat za ruce :o))

Takže pro ty co ještě uvažují a nemůžou se rozhodnout ... Filtr, otevřené laufy, a Dynojet z toho udělaly úplně jinou motorku!!! Výfuky jednoznačně pomohly spodku a díky Dynojetu jde líp za plynem a nejvíc je to znát v horní polovině otáček. A spotřeba je stejná ne-li o chlup nižší!!! Takže u mě maximální spokojenost :o)

C.B.R
C.B.R napsal 22.01.12 v 18:52

moc hezka moto 10b

BorisVTR
BorisVTR napsal 11.09.10 v 17:02

Pekny black Firestorm.Ja na ten svuj nedam dopustit.Preju hodne stastnych km a davam 10 bodu

veikso
veikso napsal 05.10.09 v 14:30

Nemávej rukou (ani křídlem ), rozliješ si pivo...

tomasNJ
tomasNJ napsal 29.08.09 v 02:23

jo, super... za 10b

zemic
zemic napsal 22.04.09 v 20:32

hodne drsna,me zbejva uz jen KN a dynojet