Vespa 50 (2008)

Vlastník Jarin55
Vloženo 28.1.2009
Aktualizováno 23.5.2020

Je to drak. Motor 2T 50ccm, oddělené nádrže na benzin a olej. Přední kolečko uloženo letmo (velmi pěkné), přední brzdy kotoučové.

Motorka koupena od Motosalone Praha

První dojmy - Věděl jsem do čeho jdu, žádné překvapení se tudíž nekonalo. Na to, že je to jen 50 ccm to po odstranění restrikcí docela jede (díky 2T motoru), je určená pro jízdy po městě a pro tento účel je naprosto dostačující. Brzdy jsou slušné.

Perfektní design. Je na ní vidět dlouholetý vývoj, vyrábí se snad od konce čtyřicátých let minulého století. Zvolil jsem světle modrou barvu. Má oddělené mazání, tj. samostatnou nádrž na benzin a na olej pod sedadlem (oilmaster). Pod sedlem je i kufr, kam se vejde jedna helma plus drobnosti. Baterie je přístupná rovněž z tohoto prostoru. Trochu mě zarazilo vzhledem k bezchybnému designu, jak Ital zpatlal elektro instalaci. Holt co není vidět ... Zatím najeto pár km. Jede i ve dvou docela slušně, odstraněn blok rychlosti 45 km/h, solo jede až 70 km/h. Již jsem nandal baterku (začátek března) a naskočila po zimě na třetí škrtnutí. Po najetí nějakých km doplním zkušenosti.
Najeto 1300 km, provoz v pohodě, naprosto bez problémů.

Výměna válce, 50 ccm out, Malossi litina 70 ccm in. Instalace rychlých válečků.Jede o poznání lépe.

OlafCZ
OlafCZ napsal 03.10.11 v 22:43

Hezká, 10b

Jenom technická, není to náhodou 4T?
Měl jsem za to, že ET2 už se nevyrábí, anžto byla nahrazena právě ET4, i když se dost možná pletu...

Metud
Metud napsal 20.01.10 v 19:18

...nádherné niniprdítko na lítaní po městě a blízkem okolí to musí být pecka! davam 10b.

majkys
majkys napsal 13.07.09 v 10:36

Je to prima stroj, ale pro minijezdce, já při 2m a 110kg bych byl karikaturou motorkáře Tobě opět 10 a užij si přibližovadlo ve zdraví Majk