Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník -Jandys-
Vloženo 6.12.2008
Aktualizováno 31.1.2011

Přišla mi do rukou po delší pauze,opět"velká mašina" v mojí garáži,lahodící oku i mému stylu a potřeby.S dostačující silou a krouťákem,je to i výborný cestovatel s ambicemi sportovce.Její motor je hodně pružný a celkem i silný.

Moje zkušenosti:jezdím už od 13.let a tehdy jsem snad vlezl ůpně na vše co mělo motor a dvě kola,Čz -175,Mz-250etz,Jawa-350/9,Suzuki Gs-55OeMz-150,Jawa-350Bizon,Jawa-350/9,Suzuki Dr 600,a pak už tahle Kawa Zr 750s.Ještě toho o ní nemohu moc napsat,jsme spolu krátkou dobu na to abych ji dostatečně prověřil a našel na ni nějaké vady,předchozí majitel se dobře staral a měla vždy včasný a pravidelný servis.Totéž se jí dostane i u mě.Hodnotil bych zatím kladně jelikož jsem velmi spokojen a po přesedlání ze Suzuki dr 600 se není ani čemu divit.Při prvních seznamovacích kilometrech mi občas scházel 6.stupěň v převodovce ale krouťák a výkon to nahrazuje a pak to ani nevadí,i přesto jej (6.st) občas když zapomenu jako-by chci zařadit,zřejmě zvyk dřívějšího motocyklu Suzuki gs 550 e,ale je fakt jedno jestli musím řadit,jede na jakýkoliv kvalt po přidání heftu.Kawa toho hodně snese a dá se i pořadně rozdivočit v červeném poli otáček a to už je pod zadkem přímo peklíčko.Spotřebu při kombinaci turistické tempo/sportovní jízda/běžný provoz (100-120/130-180/50-90km/h) jsem naměřil do 5.5.litrů na 100km.Zatím jen maximální spokojenost a po zimním spánku bude bohatší o nějaké drobnosti a doplňky.Určitě na delší dobu se u mě zabydlí. jaro 2009-Seznamování už skončilo,jedem naostro,občas na dobré cestě vypnu mozek a několikrát sem ji rozjel na max,za dobrých podmínek naměřeno 213km/h a dál to fakt asi nejde,Kawa to zvládá já ale ne ).Dostala novější pneu Bridgestnone.Byl vyměněn rozvod.řetěz,svíčky,kapaliny,filtry,udělané podtlaky a kompletně ventily+těsnění.Znovu ožila ) Už zase dobře brzdí,15.6.2009 jsem vyměnil koplý levý kotouč za jetý ale v dobrém stavu z Ninji 636(mají stejná kola i kotouče).Mám rád naháče a polokapota mi nevadí,mockrát jsem ji chtěl sundat a změnit vzhled,no ale pak se nato člověk zadívá jinak a líbí se,takže asi změna nebude,ikdyž nikdy neříkej nikdy!Nakonec vždy polokapota při jízdě v dešti jen potěší a jezdec je trochu ochráněn.Výměna origo výfuku za laděný musela přijít,má sice pěkný zvuk ale chtěl jsem sytější a dunivý ne ale uřvaný,posloužil k tomu carbonový z Ducati od Termignoni,po zvětšení děr pasoval jako by tam byl.Trochu jsem upravil zadní lízák se značkou,vyřezán a zkrácen,akorát v dešti je za řidičem zastříkané vše.Pak přišlo na řadu i lepší odstupňované prošité sedlo a ženuška při razantním brždění už tolik na mě nesjížděla Bridgestonky se dost sjížděly tak je nahradily Dunlopky SportSmart-sportmax a tímto pro mě spolu s širšímy řídítky Renthal otevřely novou éru ježdění,Kawa šla dobře do zatáček a i zvolenou stopu si jela perfektně,začal jsem s ní víc sportovat a klopit,i na mokré cestě drží ve větším náklonu.Někdo zazlívá měkčí přední tlumiče,vyměnil jsem olej za"tuhší",k tomu přidal nové desky Goldfreny a jezdilo se o hodně líp a pobrala kdejakou nerovnost.Zážitků mám spoustu a víc těch dobrých,po nějakém čase to přijít muselo a Kawa(se prodala) je už u jiného majitele.Vzpomínat budu pořád protože to je dobrá univerzální motorka,nejvíc mě mrzí že jsem ji opustil v době kdy už jsme spolu byli dokonale sloučení a sehraní,navíc už byla dost "udělaná"dle potřeb a představ.Co bude dál???Zlákaly mě 2V a to hodně,pak už jen nějaké velké cest.enduro v tom směru nebo powercruiser Návrat ke 4V?Nevím,možná někdy,ale jeden ještě je doma.Posledních pár fotek je už jen vzpomínka,foceno po prodeji.

Majkl4
Majkl4 napsal 25.09.13 v 13:19

Pěkné sedlo

alik32
alik32 napsal 23.01.13 v 16:16 10b.

Krásnej stroj samozřejmě deset !!! Koupil jsem ji letos manželce tak jsem zvědav jak se s ní popere a jak bude spokojená nebo taky né!!!

Martycok
Martycok napsal 18.01.11 v 22:39

Je to kus a taky super recenze už ji mám taky i díky tobě.

Jhaja
Jhaja napsal 27.05.10 v 21:41

Krasna masina udeluji 10b .Prosim te kde jsi sehnal to sedlo. Diky za odpoved. Jinak preji hodne km. bez nehod

Tezetka
Tezetka napsal 09.05.10 v 14:50

Krásná mašina! Nejvíce mě zaujalo to sedlo je moc pěkné! Jistých 10b Pohodu v sedle a čistou stopu po celou sezonu