Jawa 350/639 Chopper (1994)

Vlastník Milunie
Vloženo 16.11.2008
Aktualizováno 20.3.2011

Hezká, černá, chromovaná... Pohodlné sedlo a posez. V zatáčkách se při větších rychlostech sice docela kroutí, ale já ji zas tak nehoním (i když zvládne až 140 km/h). Užíváme si spíš takové kochací pohodové vyjížďky po okolí.

Je to jedna z nejlepších jawek poslední doby. Do roku 1996 to byly velice povedené kousky. Potom už v továrně začali šetřit chromem a přestalo to být ono. Má už i elektronické zapalování od vape, což mi dělá jen radost. Přijdu šlápnu jedu.
Pořídila jsem ji v srpnu 2008 s docela legračním stavem tachometru (asi 980 km ), což je samožřejmě nesmysl, Jawička měla ve skutečnosti najeto mnohem víc. Dle odhadu předchozího majitele i podle toho, jak vypadala, měla ve skutečnosti za sebou kolem 40 až 50 tis. km.
První sezónu (2008) jsme spolu, bohužel, nenajeli skoro nic, protože téměř bezprostředně po pořízení se jawička kousla a musela jsem nechat udělat generálku motoru. Tenkrát ta oprava trvala strašlivě dlouho. Pamatuju si, že jak jsem se tak chodila dívat do garáže na "vykuchaného" chopříka, měla jsem z toho sen, že jsem mu místo motoru namontovala buben od pračky Nicméně musím říct, že po tomto servisním zásahu motor šlape jako hodinky.
Během sezóny 2009 a 2010 jsme najeli asi 1500 km. Není to moc, hlavně proto, že je to moje "alternativní" motorka spíš na kratší kochací vyjížďky, nebo do Jizbic na jawáč Ale musím říct, že teď, po té zimní abstinenci, se nemůžu dočkat, až si na ní zas zabublám.

Ircos
Ircos napsal 01.06.21 v 19:44 10b.

Za deset!

dzurik
dzurik napsal 31.08.13 v 06:37 10b.

klasika 10 bodu jistych

Vycho
Vycho napsal 26.10.12 v 12:45

Paráda !! naprostá nádhera 10 b

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 15.05.12 v 08:25

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

drippera
drippera napsal 08.05.11 v 21:50

Jasnačka! Kdo neměl JAWU 350 ten jako by nebyl!