BMW F 650 GS Dakar (2001)

Vlastník Buřtíček
Vloženo 10.11.2008
Aktualizováno 3.4.2010

Krásnej baworáček, s ideálním poměrem cestování vs terén vs město. Kultivovaná, přesná, pohodlná..Prostě radost z ježdění..

Předchozí motorku jsem měl Yamahu Xt a po Dakaru jsem vždycky pokukoval, až jsem si před půl rokem (červen 08) udělal radost. Musim říct, že změna je to velká. Objemově a výkonově to takovej skok není, ale co se týče pohodlí, hlavně cestovního je to úplně jiná třída.

Vyhovuje mi na ní absolutní všestrannost. Zvládne Xstovek km výlet, zvládne offroad výlety polníma, lesníma cestama, objevování zapadlých koutů krajiny a současně pohodlně odveze dva lidi na klidný cestování po malejch okreskách. Když se vytočí nad 4tis km chytne druhej dech a člověk si i tý rychlosti trochu užije. Všestrannost je podle mě největší plus, na druhou stranu to může být pro někoho nuda - na drsný enduro je moc těžká (měl jsem v ruce Husq 610, Yam.WR400 a dakar se na ně dívá co se týče endura hodně z dálky, na trať prostě dakar není ani náhodou) a vyloženě na silniční blbnutí je zas moc endurovatá a chybí výkon (holt GSX-R to neni).. Pro mojí kombinaci užití terén/cesta 50 na 50 ale úplně přesná. Když jedu na vyjíždku hned za městem už koukám po kdejaký lesní cestě a na kterej kopec si dneska vyjedu, případně kterou kešku někde v pralese najdu.. Nedokážu si představit jinou a lepší..Africa, KTM Adv 950, 1200GS? Moc težký a velký, Husq 610, Xtčko, Domik?málo cestovní (s tím se pohodlně 2t km nedá), Transalp, Pegaso? málo enduro...nová Tenerka, KTM LC4? Nó to by šlo, ale není ten Dakar proti nim nádhernej?!

Trochu jsem se rozepsal, protože vím, když jsem vybíral motorku, tak jsem se snažil nasosat co nejvíc zkušeností ostatních štastnejch majitelů právě na takových profilech jako bude doufám tenhle a byl jsem rád za jakoukoliv informaci o tom, co to vlastně je za motorku, tak snad to někomu usnadní rozhodování..

ltm_cz
ltm_cz napsal 20.10.09 v 16:30

hehe Liberec to jako joooo ... ale čupr jízdy jsou v bývalým prostoru RALSKO .. ale to ty asi víš tak zdar a sílu

Jacob_M800
Jacob_M800 napsal 28.08.09 v 20:35

Pěkně udělaný laufíky. Tenhle Dakárek v týhle barevný kombinaci se mi vždycky taky moc líbil.

Adry
Adry napsal 07.08.09 v 21:03

Pěkně píšeš a máš pěknou motorku a fotky taky super dávám za 10B

kocharowski
kocharowski napsal 06.06.09 v 11:48

Zítra jedu prohlídnout dva do Prahy už jsem pro něj rozhodnutý. To co jsi napsal ty tvé důvody proč Dakara to jako by si mě vzal z huby

houska
houska napsal 02.03.09 v 21:08

Nazdarek PANE baworak... Jo to ja s Xtckem o univerzálnosti nemůžu mluvit No dobře bávo je dobrý, ale až jednou budu boháč a koupim si AFRICU tak ti nakopu prdel