Jawa 125/355 (1960)

Vlastník vaco
Vloženo 5.11.2008
Aktualizováno 4.1.2019

Stará dobrá Jawa 125 " kývačka". Bohužel musela do světa, aby byly finance na pozdější Jawu 350/640 Sport.

První dojmy - jawa blue smoke

Tak tuhle motorku jsem měl v podstatě dvakrát, tu první jsem přestavěl ( vidle a batníky z jawy 350 ), ale hned na to mi ji ukradli... do dneška mám vztek! Druhý kousek byl v původním stavu, a tak jsem se snažil, aby vypadala tak, jak ji kdysi ve fabrice navrhli.

Jawa 125 "kývačka" byla první větší motorka v mé garáži ( předcházela ji pouze jawa Stadion 50 S22 ),kterou jsem si pořídil ve svých 15 letech za finančního přispění mého dědečka, díky němu jsem nenávraně přičuchnul k vůni benzínu.

Nejdříve jsem na ní jezdil jen po vesnici kolem chaty, jakmile jsem ale v 16-ti dostal papíry na skupinu A1, začal jsem konečně cestovat i dál za město.

No, z dnešního pohledu to moc na cestování nebylo, trasa Ostrava-Opava a zpět (cca70km) byla téměř celodenním výletem..ale tehdy to pro mě bylo něco. Neodradil mě ani za jízdy upadnutý výfuk, ani věčné problémy s plovákem.

Několikrát jsem se z výletu vracel pěšky a motorku tlačil vedle sebe... spolehlivost nic moc, chyba byla téměř vždy v karburátoru... přesto jsem během všedních dnů trávil dlouhé hodiny v garáži, abych mohl příští víkend vyrazit znovu.

A právě touha po spolehlivějším stroji na kterém se bude dát vyrazit i někam dál mě nakonec vedla ke koupi Jawy 350/640 sport.

Myslím, že to tehdy byla správná volba...

volnas
volnas napsal 06.01.12 v 18:06