Jawa 50/555 Pionýr (1962)

Vlastník Hikawa
Vloženo 23.10.2008
Aktualizováno 23.2.2012

Stylový veterán za pár babek

Tento typ dlouhé modelové řady 50ti kubíkových Jawek jsem pořídil již před léty od kolegy z bývalé práce. A to z důvodu že v mém okolí začala Fichtl mánie a protože je to velmi elegantní veterán za pár šestáků.Najezdil jsem na něm již cca tisíc km bez většízávady.

S partou navštěvujeme každoroční tradiční Celosvětový sraz moto50 ve Všelibicích, který tímto musím všem doporučit. Loni jsem provedl komplet renovaci a tím myslím opravdu komplet. Nemá cenu sepisovat co je nové.

Nemůžu tomuto stroji nic vytknout, protože je dokonalý po všech stránkách. Dodnes mě zaráží jek jednoduchý a hlavně robustní moped to na svou dobu je. Když si člověk představí s jakým rozpočtem ho tenkrát za bolševika museli vymyslet a postavit.

Musím konstatovat že na tento stroj se hodí heslo: V jednoduchosti je krása.

Jak jsme plánovali v roce 2010 dovolenou do Chorvatska tak ta se povedla a co je nejrásnější, naprosto bez závad!!! Kloboouk dolů před spolehlivostí těchto "strojků" Cesta vedla přes Rakousko-Maďarský Balaton, Bosnu a Hercegovinu se zastávkou v Mostaru až do Chorvatska, kde jsme trajektem z Drveniku přepluli na Ostrov Hvar, kde byl cíl naší výpravy. Najeto celkem 2570km.

Letos roku 2011 jsme se vydali ve stejné sestavě o trochu blíže, zato však výš a to na známý Grossglockner. Jak jinak než po ose na pařezech z domova tj. Doksy okres Česká Lípa do cíle a zpět. Opět bez závad a to že se v táhlých stoupáních zapotili. Cesta z Brucku ander Grossgl. strasse na vrchol se zastávkou na nejvyšším bodu silnice Edelweisspitz trvala 4 hodiny, počasí přálo, slunce hřálo. Cestou zpět jsme z našich fíků vytáhli neuvěřitelných 80km/h a mazali za sebou nejedno auto i silnější motocykl. Až dole jsme si uvědomili, že sebemenší zaváhání či defekt nás mohl stát život. Navíc teplota brzd byla tak vysoká, že na jedné 550ce slezl komaxit ze zadního bubnu . Najeto celkem 1480km.
Více informací z našich výprav postupně dodám.

Vili.s9
Vili.s9 napsal 04.01.15 v 02:00 10b.

budem se muset s přítelkyní zastavit konečně na pivko v baru a dat rec asi

simonberan
simonberan napsal 13.11.11 v 14:14

Respekt

Podas
Podas napsal 08.11.11 v 22:12

No týýý voleee. Vy jste povedená partička.Takové štreky na 50 satkach. To je hustýýý

Hikawa
Hikawa napsal 08.11.11 v 10:15

Daviiido: Díky za poklonu Fotek je věrtel, budu muset na profilu zapracovat a s kolegama co jeli se mnou tomu dát hlavu a patu, co se nešich dvou větších výprav týče. Zážitků je taky mraky, doporučuju každýmu zažít pocit být na fíkovi 1200km od baráku. Na Všelibicích se za námi stav!!! Pokecáme..

Daviiido
Daviiido napsal 07.11.11 v 19:21

Chlape klobouk dolu...Chorvatsko a Grossglockner, to už je skoro na vyznamenání...a určitě nejenou já se těším na další fotky z cest...tak ať ti to jezdí, přihoď ještě fota a info k cestám, čus na všelibicích a máš to za bezkonkurenčních 10b