Honda VFR 800 (2001)

Vlastník Milanek13
Vloženo 15.10.2008
Aktualizováno 23.12.2016

Univerzální moto pro delší výlety ve dvou i k občasnému sportovnímu dovádění na okruhu.

První dojmy - Ta mi bude sedět.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo hledá pravou sportovně cestovní motorku .

Najel jsem na ní bez jakéhokoliv problému za 1,5roku téměř 20.000km .Jenom bych občas přivítal více výkonu a silnější brzdy,ale to bude ješte asi vzpomínkama na můj předchozí stroj CBR 1000RR model 05 ,který byl v těchto parametrem špičkový. Jenže já jezdím více než z 50% ve dvou a hlavně delší výlety ,takže VFR je pro mě to pravé.Původně jsem chtěl koupit VTECa ,ale kamarád ze servisu Honda mi doporučil radši poslední FI nebo VTEC model 06 a novější. V červnu jsem byl v Alpách a za 3 dny jsme najeli cca 2000km a z toho více než 1.300km za totálního deště a teploty kole 8 stupňů,takže si myslím ,že spolehlivost byla dostatečně prověřena.

Trochu jsem koketoval s myšlenkou pořídit RSV 1000 ,svezení perfektní ,ale nakonec z toho sešlo. Na cestování by to moc nebylo.

Tak už mám na tachometru bez pár km 50tis. , VFR stále pracuje bez jakékoliv známky opotřebení a únavy . Každých 6.000km dle servisní knížky jezdím na servis a mezi tím NIC !!! Tak to má být. Za tu dobu co ji mám jsem měl možnost vyzkoušet mnoho jiných moto, ale stále jsem nenašel jinou ,která by ve všech parametrech převyšovala stávající VFR.Takže vzhůru do dalších 50.000km !!!

Po 5ti denním výletu Alpy + Dolomity opět naprostá spokojenost . Bez sebemenších komplikací i když místy byla teplota vzduch 36 stupňu ve stínu a v pomalých kopcích se motor ohříval i přes 110stupňů. Najeto aktuálně něco přes 58tis. km.

Tak 63.315km bylo pro moje milované VFR poslední co jsme spolu najezdili.Odporoučela se z převodovky 3ka a já bohužel nemám čas a hlavně dostatečné dovednost na opravu svépomocí a po zjištění cen za opravu v servisu jsem se rozhodl ji s těžkým srdcema slzou v oku prodat. Nový majitel si ji ve středu odvezl a věřím ,že po opravě s ní najede spokojeně minimálně stejnou porci km jako já.

Coffeeman
Coffeeman napsal 12.04.11 v 16:14

taky jsem jednu měl, ale přešel jsem z rýže na makarony ...je to super motorka !

ARCTIA
ARCTIA napsal 09.03.10 v 23:06

VFR je super, vždy se mi líbilo, jen jsem čekal na litra.
PS: jasných 10b

Simír_01
Simír_01 napsal 29.01.10 v 20:12

Dík VFR je super, taky jsi si dobře vybral

Wikimen
Wikimen napsal 27.11.08 v 07:59

good luck ať slouží bez nehod

Kuře-vfr
Kuře-vfr napsal 30.10.08 v 10:02

Čus pěkné stroj, tak ať souloží