Honda NT 650 GT Hawk (1989)

Vlastník Hikawa
Vloženo 13.10.2008
Aktualizováno 25.11.2009

U nás celkem netradiční bajk, protože se jedná o US verzi a tím trochu vyčuhuje z řady. Má málo záporů a to z ní dělá super stroj pro každý den. Už jí ladí nový majitel "m8rinek" a doufám,že mu přinese tolik skvělých zážitků jako mě!

Dostala mě svým designem 90tých let, úzkou stavbou, zvukem véčkového motoru a hlavně perfektně tuhým podvozkem. Ten dodává motorce

Jízdní vlastnosti superbiku a nechá si líbit někdy i velmi hluboké náklony,než se ozve rachot brousícíbo se stojánku či stupaček.

Je to US verze, která se liší od NTV hliníkovým tuhým rámem, převzatým ze závodního speciálu RS250.Zadní kolo je poháněno řetězem místo kardanem, čímž je váha nižší než u NTV. Nádrž je taky menší a štíhlejší a sedlo s podsedlovou kapotou je víc do sportovna. Vlastně celá stavba je vícesportovní.

Měla najeto přes 60tis. kilometrů, ale v motoru ani necinklo, opravdový držák.

Nepotkaly žádné velké problémy, s těmi malými jsem si hravě poradil. Vyměnil jsem většinu gumových těsnění vody, což bylo opravdu po 20ti letech potřeba. Asi největší mechanikou byla výměna ventilových simerinků, které už měli svou funkci dávno za sebou.

Mezi klady musím napsat perfektní ovladatelnost, malou spotřebu, příjemnou jezdeckou pozici, nízkou hmotnost,skvělý zvuk a celkovou odolnost motocyklu.

Mezi nevýhody i na malou spotřebu je příliš malá nádrž, měkčí přední vydlice,nízko stupačky a stojánek,žádné místo pod sedlem, slabší přední brzda.

Jinak jsem byl velmi spokojen a rád že jsem vlastnil celkem netradiční motorku, která dokázala překvapit, zaujmout a hlavně pobavit.

Slow
Slow napsal 21.01.09 v 17:53

Pěkná sestra NTVčka, dofám, že ji někdy omrknu na živo, tak ať jezdí a nezlobí

mila2val
mila2val napsal 13.12.08 v 07:14

paráda...ať slouží . Ta přední brzda je opravdu slabá ale pomuže ti určitě pancíř hadice

w.o.l.f.
w.o.l.f. napsal 20.10.08 v 20:31

Ahoj, dobrá volba, super mo+or .Až bude upravená a načančaná +ak vlož fo+o. (Sorry ale nejde mi písmenko )