Yamaha XV 1900 Midnight Star (2006)

Vlastník jiri.nikl
Vloženo 13.10.2008
Aktualizováno 11.1.2012

Jestliže jste narazili na mou garáž,bude mi ctí ,když se podíváte a ohodnotíte bodíky i mé ostatní stroje,převážně jawičky,díky

Moje taková malá soukromá recenze:

Do téhle stříbrné hvězdičky jsemšel po Wildovi,a mám za sebou zatím jen 1000km,každopádně jsem velice spokojený,motorka je trošku více sportovně laděná,ale nedává to na sobě vidět,pouze cítit,motor běží hladce bez nepříjemných vibrací a když,tak dá svou sílu jemně cítit pod prdelí příjemným zavrněním,zepšila se i jízda do zatáček díky větší a měkčí gumě oproti wildovi,bude to však asi na úkor životnosti,také se mi ještě nestalo že bych si škrtnul podvozkem či nášlapy a to obzvláště ve dvou,což bylo u wildy na dením pořádku a byl to také jakýsi rituál,který k zatáčkám patřil,takže dokud jsem neškrtal a nebruslil stupačkama po zemi nebyla ta zatáčka dobře projetá ) a šla by ještě níž,je ale taky pravdou ,že baťůžek z toho byl vždycky malinko v prdeli )) a to nemluvím o novém spolujezdci ,který na to není připravený ))(u wildy bylo 10 tis.km na gumách jen sotva znát) na 1900 to však ještě nemám vyzkoušené,dílensky bych řekl je taky vymyšlená do detailů,líbí se mi třeba takové vychytávky jako jednoduše sundavací plexi i opěrka(bez nutnosti něco šroubovat) a jsou zároveň i zamykací proti nenechavcům,kufry jdou také zamknout a to vše jedním klíčem,spínačku lze schovat chromovým zašupovacím krytem,takže šťourali tolik neláká,ohledně výfukového potrubí bych řekl také pochvalu,nenutí mě ani si koupit laďáček jelikož jsem se zvukem velice spokojený,není to nic tichého ale ani moc řvoucí,což při delším cestování bývá nepříjemné,trošku bych pohanil nepříjemný odlesk krásně podsvícený kapličky s budíkem v plexi při jízdě večer,což je docela nemilé.Spotřeba zatím super okolo 6,5 - 7 litrů,maximálka se taky výrazně zvedla,myslím že asi 200 nebude problém,i když o tom to samozřejmě není,ale člověk jí taky musí někdy protáhnout pérka ,navíc člověk se stoupající rychlostí cítí spíše uklidnění a pohodu,vůbec to mašině není nepříjemný jet 90 nebo 160,jede si svoje jak má a je ve svym živlu, odpadl mechanický sitič a startování je tak velmi jednoduché a bezproblémové,motor si prostě vezme jen co potřebuje,na svých 350 kg je velice dobře ovladatelná a poslouchá na slovo.Ani zimní start po měsíční odmlce není vůbec žádný problém,běží na otočku,nechci tu vypadat jako pisatel recenze zaplacený přímo od yamahy,ale celkově dávám 9/10 a to ten jeden bodík mínus si nechávám jako rezervu na později,řekl bych že trošku chybí takový klasický vzhled jako měl wilda ale možná je to prostě jenom výš posazená laťka super moderních cruiserů malinko šmiknutých do retra a ono skloubit tu modernu s retrem není žádná prča,jak si však na to zvykneš jako já,objevíš v tom super nádheru a jinak už si to ani nebudeš moci představit,já jí koupil holou a faktem zůstává že i když byla holá vzala mě za srdíčko a to řádně (měl jsem z toho málem infarkt a asi tak 200 tepů za minutu ) bylo to prostě super a když jsem si jí vezl po ose z Brna do Lípy domů snad celou cestu jsem si zpíval ,až jsem měl plnou hubu much )

Tak snad jsem se moc nerozvášnil ,měj se primaa vždy dobrou stopu všem!

Jirka

bilihor
bilihor napsal 04.03.17 v 08:52 10b.

Nádhera

Vanspeeder
Vanspeeder napsal 23.02.17 v 21:44 10b.

Pěkná mašina a článek

Drtikol82
Drtikol82 napsal 13.01.15 v 12:11 10b.

moc hezká

mvacky
mvacky napsal 09.01.15 v 13:22 10b.

Výska
Výska napsal 09.12.14 v 17:30