renocar_unor

Kentoya Trigger 200 (2008)

Vlastník callowsick
Vloženo 8.10.2008
Aktualizováno 30.11.2020

Vloženo: 02.05.2010, Uskutečněno: 02.05.2010, Stav tachometru: 4500 km, Zhlédnuto: 27x

zase odmlka, při které se ale stala velká spousta věcí!
1. Kentus dal cestu do Švýcarska k Bodamskému jezeru (viz cestopis tady) bez potíží.
2. po rezignaci na záruční servis jsem vyměnil olej (Motul 15W-50, řada 5100)udělal ventily a přitom zjistil, že mám na víku ventilů strženej jeden ze tří závitů (díky MOTOLULU!!! k vám už fakt ne...)
3. vyměnil jsem kolečko sekundárního převodu z 15 zubů na 17 (pasuje z Hondy XR 125). maximálku to nijak dramaticky nezvedlo, ale cestovní rychlost je vyšší (cca 80km/h) a motor je příjemně klidnej. dynamika neutrpěla, naopak konečně využívám všechny rychlosti a nejedu všechno stylem 4-5. když je kopec dolů, rozvášní se Kentus za hranici sériovýho tachometru - 110 podle digitálu.
4. na vidlici skočily neopreny na jejich ochranu. acerbis - montáž snadná.
5. věc, která mě trochu deptá je drobný, ale vytrvalý prosakování oleje kolem hlavy. je to tak asi pět kapek na tisíc kiláků, ale puntíčkáře to vyprudí - časem pořeším
6. stupačky s gumou jsem nahradil celoocelovýma zubatýma z pitbiku (pasují bez úprav, cena 400 czk). jsou širší a dávají lepší jistotu i ve stoje
7. zkoumal jsem viklající se rozetu (vůle cca 0.5-1mm na obvodu). nebylo mi jasný, jak je tam připevněná, tak jsem (...blázen...) jel do MOTOLULU pro radu a případně si objednat nějaký pouzdra na výměnu. Odnesl jsem si pocit, že jsem děsně obtěžoval, pocit, že mechanika bych tam mohl z fleku dělat taky a jedinou radu, že on sice ví, jak to tam je, ale nemůže mi to říct a musí to vidět, takže přivést a do týdne by to mohl mít.
no nasrat.
sundal jsem zadní kolo, sundal rozetu (1 ségrovka, 4 matky), očistil, prohlídnul, uklidnil se, že je to vlastnost, ne vada, odnýtoval okrasnej kryt (zbytečný deka navíc) a dal novej řetěz ČZ favorit 428.
8. po tomhle zásahu jsme jeli na vyjížďku. pravděpodobně špatným utažením matky jsem ztratil cestou plech napínáku řetězu na pravý straně. nicméně během jízdy to poznat nebylo a podle fotek jsem zjistil, že bez plechu jsem jel víc než 3/4 cesty.
vyrobeno doma z 3mm plechu a pojištěno na obou stranách kontramatkou
9. cesta ve dvou Kladno-Ještěd. svižný, bez potíží až na vrchol

quincy (0) napsal 21.10.2014 v 17:22

Ahoj, sháním také řetězové kolečko, nevíš prosímtě jeho přesné rozměry? Kolika článkový řetěz jsi dával? Dík a měj se

• Loučení

Dneska jsme podnikli s Kentoyou poslední výlet 70km mrazivou krajinou. Poslední pro mě, protože jsem ji vezl novému majiteli. 12let věrný služby, spousty zážitků... Těžký rozhodnutí to bylo. Kdybych měl shrnout l

Typ: Prodej
    Vloženo: 29.11.2020
    Uskutečněno: 29.11.2020
  • Biatlon- tam na moto, zpátky tlačit

KONEČNĚ jsem zažil to, co leckdo věštil mý čínský mrše už před těma 10-11 lety, kdy jsem si jí koupil - nedojela dom po ose a musel jsem potupně tlačit... Slouží mi už prakticky jen na učení jak jezdit po zadním. K

Typ: Oprava
    Vloženo: 30.04.2019
    Uskutečněno: 28.04.2019
  • uteklo hodně vody...

...ale pořád se jezdí. Kentus je čím dál víc stylizovanej do Trail stylu. dalo by se říct, že si z něj vyřezávám tu Hondu XR,co tam někde uvnitř tvarově je :-D na rychlej let terénem to samozřejmě není, proto jsem

Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 13.10.2015