renocar_unor

Kentoya Trigger 200 (2008)

Vlastník callowsick
Vloženo 8.10.2008
Aktualizováno 30.11.2020

Hezkej zvuk, mrštná, dobře ovladatelná a hlavně nebyla vůbec drahá. ,-)

První dojmy - první dojem dokáže zkazit předprodejní servis v ČR. Naštěstí negativa motorky samotný byly vždycky jenom prkotiny. v pátým roce provozu můžu říct,že kdybych mohl vrátit čas,koupil bych si Kentuse znovu!

zatím je nová, zkušenosti budu průběžně dodávat.

Kentus je motorka,kterou si užívám jako snad žádnou předešlou. tím, že je laciná, se člověk netrápí,kdýž mu někde vypadne z ruky (off road), když jí nechá před krámem, nebo před kanceláří stát.
spotřeba kolem tří litrů je příjemnej bonus a ani ostatní spotřebák vám nedává ten pocit "když mám motorku,musí ze mě lítat prachy jako šlupky".

není rychlá (maximálka někde nad kilem), není stylovka (kašlu na to), ale dokáže vozit do práce,na delší cesty, dokáže i docela pobavit mimo silnice.
jasně,jsou motorky,který to dokážou líp.

no a co?

callowsick
callowsick napsal 12.07.20 v 19:22

axoz: ahoj, vzhledem k tomu, jak je to starý, tak asi na všechno :D

v původní konfiguraci má motor občas problémy držet volnoběh, pomáhá očistit to od PAir ventilu a nahradit airbox + gumovou přírubu za hliníkovou (šla tam z nějakýho Loncinu - už přesně nevím). OHV motory (dělal se i OHC) cvakají a je to do určitý míry normální. Zadní tlumič stojí za prd od nova, ale třeba ložiska přepákování u mýho kousku drží bez problémů, stejně jako uložení kyvky, nebo přední vidlice a ložiska řízení.
Přední brzda moc nebrzdí (já tam dal nakonec dvoupístek).

Ale takhle - tahle motorka byla super levná už v době, kdy byla nová. Jestli nemáš nějakou výbornou nabídku na Triggera, asi bych spíš pohledal Yuki TR200, nebo V.D.O. u kterejch už dovozce dělal často přestavby motorů 125 na 200cc. Jsou o poznání lepší na podvozku i motoru a líp se na to shánějí díly.

axoz
axoz napsal 12.07.20 v 13:03 8b.

Moc dobrá recenze. Uvažuju o koupi Kentoya Trigger 200 na co si mám dát pozor?

PolarBearOne
PolarBearOne napsal 30.10.17 v 20:28 10b.

Hery22
Hery22 napsal 10.10.17 v 19:15 10b.

jde vidět že si svého tigra užíváš na 100%

Lifer
Lifer napsal 30.05.14 v 17:48 10b.

Pěkně sis ji vymazlil. Ta maska je skvělá!