renocar_unor

Jawa 350/640 (1991)

Vlastník Jawař
Vloženo 16.9.2008
Aktualizováno 16.9.2009

Samostavba.Začátek v roce 1990 a konec v nedohlednu.To co si dovolím na Jawě bych na Ničem jiném financovat nechtěl.I tak bych za to měl tak nejméně 3 jiné 640 bez zásahu.Ale láska je láska.

Pořídil jsem si ji jako auto plné dílů.Neměla ani doklady.Některé díly ani nebyly. Hlavně motor.Mě se ten moderní z 638 prostě líbil a navíc měl těch 12v-tj. SVÍTIL! Tak jsem si ho nakonec za dneska už směšných 7.200,- v Ústí koupil.Za třičtvrtě roku byla zprovozněna. Papíry jsem měl od jiné 638 co mě ukradli.Trvalo 5 let než vypadala asi tak jak jsem si představoval. Postupně jsem vyměnil díly které jsem měl na začátku. Hlavně nádrž, kastliky z 634 a doutníky které se mě zdály archaické. Vyrobil jsem si podle bráchových originálů přesné kopie dvojkomorových výfuků co dává Jawa. Stěma to upalovalo jako hrom.Dneska už je bohužel nemám. Nechal jsem se přesvědčit abych je s ním vyměnil když prodával svoji třindu. Bohužel jsem to s nimi neprojel. Byl to hroznej shit. Jízdní vlastnosti motoru byly žalostný.Nadával jsem si za to dost dlouho.V té době jedinej zásah do motoru představovalo plné čelo středového ložiska.Další byly až v r.2005. A to přetvoření tlumičů výfuku na laděné koncovky. Od té doby dostala moje Jawka u známých nové jméno,,Drtič lebek´´ Na podzim ještě vyleštění a spasování sacích kanálů a o rok později nákup Vape SZ17. Konečně chodila jak pila. Ale nebylo mi toho dost, tak jsem koupil kyt lehké kliky z TK Moto v Úžicích. Bylo to něco jiného a tak doladění trvalo dlouho. Na jízdu ala okruh super, ale jízda ve dvou a v normálním provozu nestojí za moc.Taky spotřeba převodovek(3 kusy) nic moc. Když už jsem byl v tom, tak jsem převařil rám a vidlici(výborně to sedí) a celé to i s kolama nechal dát do zeleného komaxitu. Takže vlastně do součástky rozebrat. Loni jsem nakonec koupil klapky do sání z Yamahy RD 350. Týden mě trvalo vytvoření všeho potřebného k montáži. Nakonec se mi podařilo vytvořit něco nač můžu bejt i pyšnej. Mám tam klapky a i funkční dva karburátory Jikov. Průměr 28mm. S karburátorem z MZ 251 ETZ to bylo stavebně moc velké. Ale jednodušší na seřízení. Teď dělám nový motor s klasickou klikou a ostatní úpravy postupně dodělám.Kdyby měla být jeden rok beze změny, tak budu asi mrtvej! Lehkou kliku si nechám do úplného speciálu na Dragsteru.

Je to plně funkční stroj se spoustou v praxi uplatněných zásahů do konstrukce motoru i podvozku.Nejdál jsem na ní byl v Salcburku.Můj sen je na ní vyrazit na Slovensko. Na Harmanec.Mám s ní v úmyslu jet TranspublikCup 2010.Pokud to vyjde a dojede,tak mám dobrou šanci.Byl jsem na ní už na několika srazech v Krucemburku.Včetně jednoho zimního.Je jasné, že co taková akce, to dobrodružství jestli vše proběhne bez problému.Tak to je většinou na každé Jawě-potažmo klasickém motocyklu.Dvakrát jsem dojel v dodávce(píchlá guma, Prasklý hřídel převodovky) a jednou na vozejku(kladívko). Naštěstí ne po pádu.

Nejdále jsem na ní byl v Salcburku/Aus. Celkově se mnou dost zkusí. Odjela se mnou seriál soutěží v Socialistik Dragster2008 a jeden uváděcí závod v roce 2007.Běžně s ní jezdím na Mikulovské zatáčky/okr.Teplice. Takže i přes přizvednutý podvozek a krátký kolena origo 638/88-89,má šrámy na výfukách. Taky se mi tam jednou uvařila kapalina v brzdě. No naštěstí jsem přes řídítka necestoval.

JosefHavlik
JosefHavlik napsal 16.07.12 v 17:36

tak to je paráda dal bych 20 bodu za tu práci a nápad ale dalo to jen 10

F3RA
F3RA napsal 30.05.12 v 12:49

Dobrá drbačka s tym...ale ten silikon fšady...aspoň to utři

xboy
xboy napsal 15.08.11 v 07:34

Tak to je pecka

Janekžid
Janekžid napsal 04.07.10 v 13:09

pekna prace a ty karbce super davam 10bale musi to zrat?? ale jet

Labus
Labus napsal 19.03.10 v 06:46

celkem zajímavě provedení a hlavně se povedl ten zvuk