Jawa 50/555 Pionýr (1960)

Vlastník Paulie24
Vloženo 7.9.2008
Aktualizováno 15.9.2010

Jawa pionýr 555 roku výroby 1960 , krásný jednosedadlový moped původní barvy světle modré. renovace začala V plném proudu 12.července 2009

Jawa 555 byla moje první motorka na ,které jsem začal jezdit ve 12letech. První opravy jsem prováděl s tátou v roce 2001 ,aby byl pionýr pojízdný. O rok později jsem ho s kamarádem zprasil tou černou asfaltovou barvou a myslel jsem si jak je to pěkný :DDD. Po dodělání řidičského průkazu na 125cm v 16 letech jsem pionýra schoval do chlíva a tam zůstal až do roku 2009.

Ted začala renovace v plném proudu a doufám ,že dopadne dobře ;). Pionýr je seskládán z jawy 550 a 555 z důvodu špatného stavu některých dílů. Moped je kompletní až na držák stojanu ,který zatím nemůžu nikde ve svých náhradních dílech najít. Motor je až na dvojku ,která vyskakuje OK ,ale stejně ho čeká GO a letění. Leštěná by měla být i kola.Pneumatiky jsou Mitas H-04

Průběh renovace můžete sledovat v mém deníku i když nevím jestli dopadne ,tak jak očekávám :D (možná svým dílem někoho rozesměji nebo rozpláču ,ale co mám dělat když mě to tak baví)

boek
boek napsal 22.07.09 v 22:57

Fajný stroj, vzpomín¨ám si že podobně vypadal první moto stroj co jsem na něm jel a řídil ho.. v asi 10ti letech se mi zdál užasný.. škoda, že by mě ted už asi moc neuvezl.. posílám 10... za klasiku