Cagiva Raptor 1000 (2000)

Vlastník Špageťák
Vloženo 18.2.2003
Aktualizováno 24.5.2013

Vykuchané orig. nerez výfuky.Najeto 7000 km.Výborná ovladatelnost a brutální motor. Po řech letech najeto něco přes 30 tisíc km.Od letošního dubna 2006 má můj V-Raptor novej lak.

První dojmy - Jadrnej dvouvál se super zátahem.

Cesty: Zatím nic moc.V kuse tak 200 km a to o mašině moc nenapoví.Uvidíme na jaře.Rakousko,Slovensko,Slovinsko,Chorvatsko,Itálie,Německo.

Další info: Zatím jsme spolu nalítali 3000 km.Na týhle mašině je dost nutnej tlumič řízení.Zklamalo mě,že výrobce uvádí obsah nádrže 18l,ale ve skutečnosti tam nacpete jenom 14 Jinak mám trochu problém s příliš tvrdým odpružením (sebemenší nerovnost prostě přeskakuju),ale to na jaře vyřeším.Taky zkusim vyměnit brzdovku,protože na Brembo mi to opravdu málo brzdí...Po tříleté zkušenosti a bohužel dvou crashích můžu říct asi tolik.Brzdy jsou vyřešeny výměnou brzdovky a vyčištěním brzdové pumpy.Tlumič řízení stále ještě namám.Snad na jaře!Co se týká cestování,tak sólo není nejmenší problém.Ve dvou je potíž s brašnama,protože se mi už jedny totálně propálily o výfuky.Když jedu sám,ještě se to dá vyštelovat,ale ve dvou pod zatížením sedadlo klesne a je konec.Pokud tam nedám karbony,obávám se,že to nemá řešení malinko jsem to vyřešil provizorním nosičem,ale ty brašny tam při delších cestách přesto chybí.V blízké době půjde můj V-Raptor do laku,dostane nerez nosič,který se nebude muset pořád nandavat a sundavat a doufám,že i ten tlumič řízení.Od dubna 2006 nový lak.Naprostá paráda.Teda aspoň pro mě.Bohužel jsem se minulý víkend (10.6.) dočkal nečekaného útoku z vlastních řad,když to do mě zleva zezadu napral kámoš,když mu při brždění na stopce podklouzlo přední kolo.Tím pádem ovšem bude Raptor odměněn laděnými titan koncovkami Skorpion s vyjímatelnou homologovanou tlumící vložkou.Takže,když to na mě přijde,nandám vložky a hurá na poklidný tichý výlet do Alp.

Tak jsme skončili. Oba. 6.6.2008 nám zkřížil cestu otáčející se Renault. Mě katapultoval přes střechu o pár metrů dál, V-Raptor mu zůstal v zadních dveřích. Já odjel rychlou do Brna na JIPku a Raptor čeká mrtvej v garáži na rozebrání.. Více na fotkách.

Kaabo
Kaabo napsal 01.04.11 v 11:28

Škoda ho...ale hlavně, že cestuješ dál

Daksi
Daksi napsal 02.03.10 v 22:10

Je ho VELKÁ škoda

Špageťák
Špageťák napsal 16.02.09 v 10:30

No vypadá to na úplně jinou dimenzi.KTM LC8 Adventure nebo BMW R1200GS..

sannysrx
sannysrx napsal 26.11.08 v 10:25

To jsem zvědav co Raptíka vystřídá v garáži ale to asi ty taky

Peters
Peters napsal 19.11.08 v 20:05

Škoda ho, byl to pěknej kousek. Tak snad ses dal do kupy aspoň ty..