Kawasaki Zephyr 550 (1995)

Vlastník WenCa
Vloženo 9.8.2008
Aktualizováno 4.5.2011

Deník motorky
Nalezeno 62 záznamů

• okruh Vysoké Mýto

I přesto, že počasí moc nepřálo, jsem se rozhodl jet na okruh do Vysokého Mýta. Snad celá republika byla v dešti ale podle webkamery ve Vysokém Mýtě prostě nepršelo a bylo sucho... Po cestě jsem slušně promoknul, kousek

Vloženo: 07.08.2010
    Uskutečněno: 07.08.2010
  • ventily

Tak motorka je konečně hotová. Vyměněn olej + filt, ventily seřízeny, ještě bylo potřeba vyčistit karburátory, protože se tam přes zimu usadily 3 mouchy a jak tam seschly, tak motorka neběžela, akorát střílela... Ale teď

Vloženo: 05.04.2010
    Uskutečněno: 05.04.2010
  • přední brzda

Tak jsem vyčistil přední třmeny, rozhýbal pístky, dal nové desky a teď už jen vyměnit brzdovku...

Vloženo: 26.03.2010
    Uskutečněno: 26.03.2010
  • ventily

Dnes dorazily svíčky, tentokrát zkouším Denso. Následně jsem se pustil do ventilů... Takže sundat nádrž, karbecy ven, víko dolů, proměřit, vyndat napínák, vyhodit vačky, proměřit podložky, objednat a čekat, až dorazí nov

Vloženo: 25.03.2010
    Uskutečněno: 25.03.2010
  • desky

Dnes dorazili nové brzdové desky na předek

Vloženo: 23.03.2010
    Uskutečněno: 23.03.2010
  • příprava na sezónu

Takže, od posledního záznamu v deníku se změnilo následující: koupil jsem úplně nový palivový kohout, oměřil jsem ventilové vůle a naštěstí budou potřeba jen dvě podložky :-) Dále jsem vypustil starý olej, objednal nové

Vloženo: 22.03.2010
    Uskutečněno: 22.03.2010
  • Takže, konečně vyřešen "nechodící" válec... Palivový kohout je podtlakový - když se motorka nastartuje, tak v sání vznikne podlak, který prohne membránu v kohoutu a může protékat benzín... Zrada byla v tom, že membrána p

Vloženo: 17.07.2009
    Uskutečněno: 17.07.2009
  • Transpublik

Ve čtvrtek ráno jsem se zabalil, naložil motorku a vyjel... Jel jsem za mamkou do lázní Luhačovice. Další den jsem vyrazil ráno do Brna na zápis na VUT. Po zápisu následovala menší rozebíračka přímo před fakultou (jeden

Vloženo: 09.07.2009
    Uskutečněno: 09.07.2009
  • Vyměněna guma mezi 3. karburátorem a airboxem - neseděla a šel kolem falešnej vzduch... Motorka se teď na volnoběh zklidnila. Taky jsem udělal novou technickou... Na místě jsem zjistil, že je prasklá žárovka obrysového s

Vloženo: 29.06.2009
    Uskutečněno: 29.06.2009
  • Ježiš, šíleně dlouho jsem nepsal... Takže v kostce: Gumy jsou na motorce, mám na nich asi 1000km... drží jak židovská víra, paráda, konečně motorku do zatáčky nemusím nutit, naopak jí musím učit jezdit rovně :-) V zatáčk

Vloženo: 24.05.2009
    Uskutečněno: 24.05.2009
  • a ještě pneu :-)

Vloženo: 17.04.2009
    Uskutečněno: 17.04.2009
  • Ze začátku jsem bojoval s tím, jak postavit motorku, když nebude mít kola... Zadek je jasnej, tam se nacpal stojan, jenže co předek? Chvíli mi to dalo, ale povedlo se... Pod motor jsem vrazil dva špalky a drží to jak žid

Vloženo: 17.04.2009
    Uskutečněno: 17.04.2009
  • Přišla nová řetězovka. Je to řetěz Burrati, zlatej X-kroužek, tak uvidíme... Kolečka už nevím (napíšu zítra)... Jinak veliká spokojenost s firmou motoretezy.cz - objednávku mi potvrdili a rychle vyřídili + zapůjčili nýto

Vloženo: 16.04.2009
    Uskutečněno: 16.04.2009
  • Dneska jen krátká projížďka... Jel jsem pořádně prozkoumat silničku, kterou jsme včera s kamarádem objevili. Novej koberec, malej provoz, pefektní přehlednost... Tak jsem pořádně vyzkoušel co v Kawě je a zjistil jsem pár

Vloženo: 11.04.2009
    Uskutečněno: 11.04.2009
  • foto

Vloženo: 10.04.2009
    Uskutečněno: 10.04.2009
  • Jezdím a jezdím a jezdím. Pořád jen jezdím... Za poslední 3 dny najeto asi 750 km, z toho 350 za dnešek. Objevil jsem pár hezkých cest... Dneska paráda, vyjížďka na Trosky a Hrubou skálu... Hrubou skálu doporučuju, parko

Vloženo: 10.04.2009
    Uskutečněno: 10.04.2009
  • Tak sotva jsem přijel domů na ČZ, už jsem tahal ven Kawu. No, byla to docela sranda, protože jsem na tom najendou vůbec neuměl! Jak jsem na to sednul, hned sem viděl, že tady se něco děje. No, řadím, rozjíždím se a už je

Vloženo: 05.04.2009
    Uskutečněno: 05.04.2009
  • Dneska docela fajn projížďka (v rámci možnosí). Po včerejší opravě má motorka v nízkých otáčkách znatelně lepší zátah. Potkal jsem slunce, déšť i sníh... Ale pohoda. Chvíli jsem se zastavil u pana Šípa ve Skalici (vždyck

Vloženo: 11.03.2009
    Uskutečněno: 11.03.2009
  • KONEČNĚ! Už to běží :-) Takže, sundal jsem přírubu prvního karbu a hned bylo jasno... Pod přírubou (ploška na druhé fotce) má být těsnící O-kroužek. Hádejte, co tam bylo. Houno... Takže jsem to utěsnil (je to ta drážka n

Vloženo: 10.03.2009
    Uskutečněno: 10.03.2009
  • Hurá, už vím, co je tomu motoru! Už jsem z toho byl na dně, počítal jsem, co bude stát materiál na repas hlavy, co stojí výbrusové písty a všechny ptákoviny kolem... Hlavu jsem spočítal na cca 3000, což bylo ještě přijat

Vloženo: 09.03.2009
    Uskutečněno: 09.03.2009
  • Asi jsem první, kdo vyměnil v téhle motorce olej v přední vidli... To, co jsem z toho dostal ven bylo už jen cosi šedé a trochu mazlavé...

Vloženo: 08.03.2009
    Uskutečněno: 08.03.2009
  • Hurá Hurá Hurá! Namontoval jsem karbecy, který jsem si přes zimu udělal, vejfuk, složil, dal baterku a. (chvilka napětí). Na třetí převalení to chytlo :-) Nechal jsem to ohřát a mezitím si došel pro přípravek na seřízení

Vloženo: 01.03.2009
    Uskutečněno: 28.02.2009
  • Vyměnil jsem trysky, zatím nic víc...

Vloženo: 21.02.2009
    Uskutečněno: 21.02.2009
  • Tak jen dopíšu aktuální zkušenost se skůtr-tuningem... Objednal jsem trysky, ale přišli jen dvě... Píšu mail, odepisují a obratem mi posílají další dvě, ale jedna je jiná, než jsem chtěl. Zase píšu mail (tentokrát už tro

Vloženo: 15.01.2009
    Uskutečněno: 15.01.2009
  • Dneska mi přišla odpověď ze Scootladnu, kam jsem psal dotaz ohledně trysek... Obsah mého mailu a odpovědi sem dám, protože to vážně nemá chybu :D můj mail: Dobrý den, sháním do svého motocyklu hlavní trysky. Jedná s

Vloženo: 01.01.2009
    Uskutečněno: 01.01.2009
  • tak výfuk jsem dnes opískoval a natřel stříbrnou barvou do vysokých teplot... Sice to není elegantní řešení, ale (snad) zastaví korozi... Nějaká barva tam je navíc, ale ta přijde seškrábnout... Dokud se ta barva nevypálí

Vloženo: 30.12.2008
    Uskutečněno: 30.12.2008
  • Nepřišel jsem na to, proč tam ty podivné trysky jsou, nicméně jsem objednal nové, ty které tam patří. Vzhledem k tomu, ža trysky mají závit M5, tak jsem originál Keihin nesehnal, ty jsou k sehnání pouze se závitem M4. Tr

Vloženo: 29.12.2008
    Uskutečněno: 29.12.2008
  • Zjistil jsem, že v karbech jsou jiné trysky, než tam mají být... Situaci řeším, snažím se zjistit, co vedlo někoho přede mnou je tam dát, protože všechno ostatní je sériové.

Vloženo: 28.12.2008
    Uskutečněno: 28.12.2008
  • a fotky to zase nenahrálo, tak znova...

Vloženo: 23.12.2008
    Uskutečněno: 23.12.2008
  • Dneska jsem pokračoval v karburátorech... Opravil jsem systém předehřívání karburátorů, kterej nějakej blbeček zničil, když karburátory "dělal" přede mnou. Dvě topná tělíska byla utržená z drátů... No, napájet to tam neb

Vloženo: 23.12.2008
    Uskutečněno: 23.12.2008