Jawa 50/21 Pionýr (1969)

Vlastník Gogolas
Vloženo 3.8.2008
Aktualizováno 25.1.2015

Mám ji ještě po dědovi, jezdil na něm táta, tak jsem musel dát nový motor a trošičku zrenovovat, jak bude víc času, tak projde kompletní renovací

První dojmy - Tento malý motocykl mám od dětství, vždy jsem toužil se na něm naučit jezdit. podařilo se a já pomalu začal Jawu dávat dohromady, aby byla normálně pojizdná.

Jezdím na něm už od svých 10 let, zkušenosti jako asi každý kluk co jezdí od malička, nikdy jsem si na ten stroj nestěžoval, nikdy jsem to neničil a choval jsem se k tomu a pořád chovám dobře. Sice teď na něm jezdím moc málo, ale vždy tak jednou za měsíc ho projedu a prohřeji alespoň olej v převodovce.
Dne 5.1.2015 jsem se pustil konečně do renovace. Zatím jsem ve stádiu rozdělávání, vyvařování, leště ní hliníkových dílů a kompletní generálku starého motoru, který tam byl původně. Zkusím z toho dostat o trošičku větší výkon, tak uvidím jestli se mi to povede. Nynější motor zakonzervuji a necháme ho na horší časy nebo ho prodám. Má najeto kolem tísíce kilometrů, tak je škoda ho upravovat, je v originálním a původním stavu. V roce 1989 kupován v mototechně Břeclav za 1950 kč. Časem dám pár fotek z postupu renovace. Doufám, že na jaře vyjedu s úplně jiným strojem. Tak mi držte palce, ať se dílo podaří.

-LOTR-
-LOTR- napsal 23.08.08 v 10:30

To já měl také pionýra , měl své mouchy jako byla nevystavující spojka u teplého stroje, jinak voňavka, já měl taky voňavku po dědovi, v laku v chromu, v červený barvě, kyvku jsem měl sice tu již ze zplacatělé trubky a prsa - vypadal jak novej, hmmmm, jéžiš pěkná doba, kdyby mi někdo řekl v 16-ti že budu mít o pár let něco jiného a stále krásného, asi bych tomu nevěřil..

PS: jen mi nic moc neříká to pletení na rukojetích, ale jistě to není na závadu, jako navlečené gumy z kombinaček na páčky

Gogolas
Gogolas napsal 05.08.08 v 19:34

Děkuji moc za pochvalu, máš pravdu mám rád pokud je vše originální a tak jak má být. Dalo to trošku práce, ale podařilo se, teď ještě sháním Jawu 350 panelku nebo kývačku ať se můžu po chvilkách bavit. Pěkná mašinka co máš vždy se ji chtěl, ale nějak to nevyšlo, tak jsem koupil Ninju.

55774
55774 napsal 05.08.08 v 12:07

Moc pěkný pionýr,ocenuji tvou práci.Takto je mnohem lepší než nějak upravený a je radost se podívat.měl jsem taky pionýra,rád na něj vzpomínám,jezdil jsem taky bez poruch i na dovolenou.Tak mnoho kilometrů.