renocar_unor

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2008)

Vlastník PetrHaya
Vloženo 1.8.2008
Aktualizováno 30.11.2012

Je to mazec,cesťák s duší ďábla,neni co dodat jen
že jsem spokojen.

Motorka koupena od SUZAMOTO - NIC MOC :-( to by bylo na hodně dlouhý článek... )

První dojmy - Nikdy jsem nejezdil na podobné moto. Jak posez, tak síla. Ale na moje potřeby je jako ušitá na míru (dlouhé trasy, cestování se zátěží 3x kufr) Po pár tisících km si už i tykáme, je potřeba se jen víc a víc seznamovat bez vážných následků. :-)

Motorku bych doporučil pro - pro každého kdo dokáže za jízdy používat aspoň 1/3 mozku :-)

Doplňky na motorce - lámací páčky, kufry 3x, drobné úpravy elektroinstalace, převaření kompletních držáků padáků (org.vadné sváry), držák navigace do krku řízení, jen drobnosti atd.

26.11.2012

" Sezóna 2012 dopadla dle možností dobře " :

-jen ty silnice ve Středočeském kraji-to je HOROR a UTRPENÍ

- najeto téměř 70000 km
- drobet jsem zvolnil jak s rychlostí, tak i s najetými km
- nešvary ze servisu jsem s kamarádem a kolegou motorkářem dal postupně dohromady a vše je jak má být a funkční.
- jezdím pořád stejné pneu Pirelli ANGEL ST a zatím spokojen (dojezd cca 9 až 13 tisíc km)
- běžný servis si zatím dělám svépomocí s kolegou (mimo přezouvání pneu)
- závady zatím žádné
- údržba-běžný servis a komplet nová řetězovka,lámací páčky,převaření padáků...
- nehody-drobné bez vážných následků (jak moto,tak řidič) páčka, stupačka.
- pořád je to strašnej mazec
- zakázal bych tak silné stroje prodávat ...každému kdo má IQ test pod 30 bodů

--- 2008 ---

PRVNÍ ZKUŠENOSTI

Od patnácti jsem jezdil na všem možném od Babety po 350ky později i něco silnějšího spíše pujčené. Po té asi 10 let pauza. Po přestávce jsem začal na FZ6 fazer na rozježdění ale přece jenom na cestování ve dvou to chtělo něco většího.

Procestování:

Domovinu křížem krážem, Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Chorvatsko, Francie a Německo - celkem už 45000 km a nemůžu si stěžovat. S Busou jsem ve všech směrech spokojen. Závady a problémy uvedeny níže v článku.

26.8.2008

mam najeto 6700 km z toho asi 1300 km s kuframa.

Závady žádné až na drobné nešvary ... Špatně spasované plasty a doplnky.

S kuframa se jezdí fajn,vím o nich jen pro to že je zahlédnu v zrcátkách. Dá se cestovat poměrně velkou rychlostí, ještě lépe s náloží. Spotřeba samozřejmě stoupla ale to je jasné, ten odpor vzduch je znát. Asi nad 240km/h se začne strojvlnit jako had ale to byl jen test co se dá jet. Demontáž bočních kufrů + držáků zabere pár minut a moto je připraveno na sportovní jízdu. 150 litrů úložného prostoru s tankvakem na cestování ! "neni co dodat" !

8.9.2008

najeto 7600 km. Závady žádné,čas vyměnit zadní pneu pouze při startu lehké,krátkodobé kolísání otáček. V zatáčkách se pomalu a opatrně dostávám na hranu gumy,je úžasné co to všechno umí a odpustí. Nejsem žádný závodník ale občas si každý chce sáhnout na své dno. Jinak více využívám cestovní styl.

21.5.2009 .

najeto 18180 km.Další sada pneu BT-021, jel jsem je i v Brně na Suzuki dni a nemůžu si stěžovat. Šlo to až na hranu. Jinak k provozu motky nemám připomínky "bez závad".Jen kapotáž nesedí tak jak bych si představoval,vždy po servisu je tam nějaká nehezká škvíra ve spojích a už jsem to i reklamoval ale snaha servisu to spasovat nějak neklapla.

1.11.2009

najeto 32300 km.Obul jsem pirelli Angel ST , tak jsem zvědavej jak se na nich bude jezdit . . .

celkem 46500 km. Pirelli Angel ST v pohodě, už jedu další sadu a jsem spokojen jak na dojezd, tak i na přilnavost.

20.8.2010

Špatná zkušenost - je to jen o lidech !!!

KONEČNĚ MI SKONČILA DVOULETÁ ZÁRUKA. REKLAMACE V ZÁRUCE A NÁSLEDNĚ ZJIŠTĚNÉ ŠKODY A NEŠVARY (po záruce) nejmenovaného AUT.SERVISU BYLY K PŘIROVNÁNÍ "PAT & MAT".
NÁSLEDNÉ VYSVĚTLENÍ VEDOUCÍHO SERVISU A JEDNATELE FIRMY BYLA UŽ JEN GROTESKA!
- to neni možné, zde pracují jen ti nejlepší odborníci
- vše je v pořádku a
- každý zásah z vaší strany bude důvod k ukončení záruky
- máte hodně naježděných km
- a určitě jezdíte i hodně rychle
- vlastně o nic nejde, jsou to jen plasty a td.
- mě osobně by to třeba vůbec na mojí motorce nevadilo,řekl
- jednatel firmy
TO MĚ JAKO VYSVĚTLENÍ OPRAVDU POBAVILO...
TAK ŽE: NIKDO NIC NEUDĚLAL,NIC NEVIDĚL,U NIČEHO NEBYL A VŠE JE V POŘÁDKU A TO VTEŘINOVÉ LEPIDLO CO BYLO NA ULOMENÝCH DRŽÁCÍCH ZEVNITŘ KAPOTÁŽE TAM DAL VLASTNĚ "FANTOMAS"
(první reklamace a podezření že s kapotáží neni něco v pořádku byla již v prvním roce provozu,ale zřejmě zájem servisu věc urovnat nebyl od začátku žádný )

mira.pav
mira.pav napsal 02.10.13 v 18:24

Pecka!!

PokyXX
PokyXX napsal 15.04.13 v 11:59 10b.

Tych 70 000km parada a vtom servise by som sa asi neudrzal a pri najmensom by som im spravil táááku velku reklamu

Maxim
Maxim napsal 27.01.13 v 00:36 10b.

10 uz jen za to trapeni se servisem!moc dobre to znam. ja osobne mam jen ty nejhorsi zkusenosti s aut. servisem. je neskutecny, co si nekdo dovoli a nasledne z toho dela prkotinu...za vetu "na me motorce by mi to nevadilo" bych se uz tutove neudrzel!jpreju hodne stastnych km!

Bat_CB
Bat_CB napsal 30.11.12 v 13:46

Paráda

jesss
jesss napsal 02.07.11 v 06:28

Nádhera, krásná moto, úžasný fotky - ten servis Praha - to je přes hubu... Přeju ještě hodně úžasných výletů a hlavně schopný servisáky