Ducati 250 Scrambler (1971)

Vlastník sardel
Vloženo 24.7.2008
Aktualizováno 22.5.2015

Pohodová italská "kejvačka", která se dá i dnes bez problémů prohánět.

První dojmy - Móda libující si v excentrických výstřelcích typu „kejvačka“ či „pionýr“ se mně doposud úspěšně vyhýbala. Ale jak praví lidové přísloví „na každého jednou dojde“. Tedy došlo i na mne.

Protože moje první jednostopé přibližovadlo byl v roce 1989 první model od Ducati (r.v. 1947), rozhodl jsem se pro „návrat ke kořenům“. Uvažoval jsem o různých „duknách“, ale nakonec to vyhrál právě „hřídelák“. To přeci není „pouhý“ motor, to je umělecké dílo patřící na piedestal!

Ducati Scrambler má z 250 ccm 18 HP při 7500 ot/min. Je o 16 mm podčtvercový (74 x 57,8 mm). Narozdíl od jawy jede, brzdí, sedí, nevlní se, nes*** se... Někoho by tedy mohlo napadnout, i vzhledem k té královské hřídeli, že se jedná o sportovní model. Omyl! Toto je ta nejprostší italská „kejvačka“, stroj určený pro běžnou každodenní službu. „Ostřejší“ verze Monza, která je však stále „obyčejný vlásenkáč“, má nějaký ten kůň k dobru a také o trochu více točí. Pokud bychom se měli bavit o ryzích supersportech, musíme přejít k modelům „Mach“ či „Mark“ s desmo rozvody. Ale to už se dostáváme do úplně jiné třídy.

Scrambler byl kompletní a v relativně dobrém stavu. Motor stačilo jen vyčistit, seřídit, přetěsnit, zabrousit ventily apod. Lak a chrom byly též ucházející, nicméně jsem se rozhodl sladit „kejvačku“ s ostatním obsahem garáže a „foukl“ ji do odstínu 8125. Jako bonus na závěr jsem si na ebay pořídil originál otevřený sportovní výfuk, který má vskutku monumentální zvuk.

Text je zkrácená a upravená verze z mého webu

Video (kliknout na fotku):

brzda80
brzda80 napsal 07.10.15 v 12:08 10b.

Nádhera

VikousS4
VikousS4 napsal 13.12.13 v 13:57

Úžasný!

Křesťan
Křesťan napsal 04.11.13 v 19:31 10b.