Kawasaki ZXR 400 (1994)

Vlastník Sharis
Vloženo 17.7.2008
Aktualizováno 10.6.2011

Už je to 3 roky co mám tohle krásné zvířátko doma

1.sezóna : najeto necelých 7000 km po ČR.Tato sezóna byla věnována seznamováním s moto,manipulací s ní a poznávání.Manipulace byla komplikovanější protože i přes to že kawička je malinká pořád jsem nedostala na zem.Nijak jsem to neřešila,snažila jsem si zvyknout a naučit se s ní.Šlo to dobře a tak už v půlce sezóny jsem věděla,že tohle je motorka pro mě.Kdysi jsem si kawičku vysnila a teď jí mám.

Je malinká,lehounká,obratná a dá se s ní parádně blbnout.Výkon dostačující.

2.sezóna : prošly jsme dost velkými změnami.Nelíbil se mi lak a tak jsem řekla dost.Motorku jsme komplet celou odstrojili a šup s ní na nastříkání ať je z ní zase krásná holka.Moje netradiční přání,které bylo doplněno nabídkou lakýrníka.Chtěla jsem do originálu,ale to co jsou v originálu samolepky jsem chtěla vystříkat.Ok,proč ne.A co samolepky ? Nooo tak na ty jsem úplně zapomněla." a co je taky vystříkat ? "a to jde ?" "tak to beru" a už to bylo.Pár týdnů nervózního čekání jak to dopadne,jaký bude výsledek a jak to bude vypadat.

Otvírám mail kde by měli být výsledné fotky a nějak nemůžu věřit tomu,že tohle je ta moje motorka.Je to úžasný a opravdu se ujišťuji,že je to moje.Není co dodat nic lepšího jsem si nemohla přát.Teď už jen Anie obléknout zpátky do nového kabátku a můžeme vyrazit na silnice.Do toho nějaký ten servis,řetězovka D.I.D a nové gumy D208 :o)

A tak jsme vyrazili.Hodně cestování po ČR.Najeto necelých 10 000km,ale jen silnice nám nestačili.Chtěly jsme na okruh,ale kam.Moc se mi jako nezkušenému jezdci nechtělo do Brna nebo Mostu,ale kam jinak ? Dostala jsem super tip na Sosnovou na školu jízdy.Zvedám telefon a na nejbližší datum si rezervuji místečko.V práci si píše volno a 5.6.2008 začíná můj první den na okruhu.Po školení o tom jak jezdit,jak se chovat na okruhu a co dělat když,nás berou na okruh.Je to fakt paráda a po pár kolečkách si začínám užívat téhle jízdy.Tenhle malej okruh mi dal hrozně moc.Naučili mě jak projet zatáčku,naučila jsem se náklon,kdy jít na brzdy,jak podřazovat jak být rychlejší a rychlejší.Odjížděla jsem s tím nejkrásnějším pocitem,tak tohle jsem si fakt užila.

Nedalo mi to spát a tak par dní na to vyrážím do Brna pak zase do Sosnový a zase a zase a do Mostu a ... na okruhu jsem víc než na silnici.Naučila jsem se motorku perfektně ovládat,vím co si můžu dovolit a zkouším.

Okruhy s tímhle malým ďáblem jsou jako sen.Motorka se sklápí sama,výkon využit na maximum.Není co dodat na okruhu se nám libí oboum a jsme tu šťastné a spokojené.

Malé ZXRko : výkon 48kW,váha suché moto 160kg,nádrž - 16l ,výška sedla 780mm

malinká,lehounká,obratná.Sportovní posez.

Motorka je ideální pro někoho kdo chce začínat a nebo chce okusit jak se jezdí na supersportu.I když se někomu zdá,že je slabá tak opak je pravdou.Tahle motorka umí daleko víc než si kdo myslí a pokud jí někdo umí využít na maximum ukáže mu že se může rovnat i silnějším kubaturám.

Bohužel jsou tu i nedostatky.Brzdy jsou docela slabé a na brzdovou páčku se musí hodně zaútočit pak,ale brzdí celkem slušně.Hodně by pomohli pancéřové hadičky (možná je ještě dostane)

Podvozek taky není zrovna 100% stabilní jako u nové motorky,ale k tomu výkonu stačí a pokud si člověk trochu pohraje s nastavení a dá tlumič řízení myslím že bude spokojen.

Je to malej objem takže to chce točit,nebát se toho a točit a točit a točit pak frčí jako drak.Červené otáčky začínají až ve 14.ti tis. takže je kam točit :o)

Docela se sbírá i z nízkých otáček na klidnou jízdu úplně v pohodě na okruh je nutné podřadit klidně i o dvě rychlosti.

Motorově nebyl jediný problém,nikde mě nenechala a žádný zásah do motoru nebyl nutný a myslím že ani nebude.Tahle motorka vydrží opravdu hodně.

Dělán běžný servis - svíčky NGK,seřízení ventilů,výměny oleje +filtry atd ... prostě spotřební materiál co se dělá u každé moto.

Gumy D208 drží jako přibytý a v poho se dá najet na zadek 10 000km.

Na jízdu je parádní.Za hranice jsme spolu necestovali,ale 500km za den jsme najeli v pohodě a nic nebolelo ani ruce ani zadek.

Má trošku delší nádrž nízko posazené těžiště a váha je dost na rukou,ale jde o zvyk mě osobně to nevadilo.Zvykla jsem si hned po první jízdě a věděla jsem že takhle motorka je pro mě určená.

Na okruhu jí dávám za 1.Do zatáček stačí jen pomyslet kam chcete jet a motorka už tam jede.Vzhledem k tomu,že nemá tak vysokou maximálku nemusí se tolik brzdit,zatáčku perfektně projede pod plyne.Prostě taková balada avšak není zase tak stabilní a ze začátku si člověk říká tahle moto pro okruh není.Tak tohle není vůbec pravda,i přes nestabilitu drží a jde tu jen o důvěru k samotné motorce,k sobě samotnému a k tomu jak se o ní člověk stará.Z mého pohled byl okruh suprovej a pořád jsem se tam chtěla vracet.

Jednu chvíli jsem měla v plánu že z ní udělám okruhovku a bud s ní jezdit závody,ale pak mi jí přišlo líto.Přeci jen k okruhovému ježdění patří i pády a to jsem nechtěla takže zůstala tak jak je :o)

Zhodnocení : perfekní motorka,která naučí jezdit,ukáže co si jezdec může dovolit,odpustí chyby a daruje spoustu skvělých zážitků.

3.sezóna : Anie v garáži nezůstala sama.Přibyla jí silnější sestřička a tak i já jsem přesedla.Dlouho jsem přemýšlela zda tuhle krásku prodat,ale rozhodnutí bylo jasné.NE!Není důvod.Je to miláček rodiny takže zůstává doma.

Pro rok 2011 budu muset začít přemýšlet zda nebude opravdu lepší Anie prodat, ale s touhle myšlenkou si moc pohrávat nechci, ikdyž za letošek na ní bylo najeto asi tak 200km :o( a to ještě ani nebylo mojí zásluhou.
I přes mojí myšlenku prodat jí, jsem nakonec opět udělala stejné rozhodnutí jako již dělám několik let. Zatím není důvod a tak tahle kráska stále zůstává v garaži. Nyní tedy nějaké ty kilometry najíždí bo je zapůjčená do jedněch dámských rukou a myslím, že je spokojená :o)) pokaždé když jí vidím v garáži tak se krásně usmívá a já doufam, že letos si na ni nějaký ten čas najdu a vyjedu s ní ven i já :o)) prostě už patří do rodiny a asi by mi hdoně dlouho trvalo smířit se s tím, že přijdu do garáže a ona tam nebude.
Zatím s ní nebyl a není jediný problém a na letosšní sezonu byla zcela připravena. Vyměnil se pouze olej + filtr a vesele se jezdí :o)
Kdyby to aspoň trochu šlo a vyšlo, chtěla bych jí vzít někam na okruh, tak třeba to vyjde

Uvidíme co bude, každopádně pro mě stále ta nej motorka, která mě naučila, ukázal, jak se dá jezdit a se kterou jsem poznala jaké to je na okruhu :o)

Šimi76
Šimi76 napsal 17.11.14 v 22:31

Kočky nádhernýýýýýý

FTW
FTW napsal 12.11.13 v 19:40 10b.

BilinX11
BilinX11 napsal 01.04.13 v 18:45 10b.

Vena88
Vena88 napsal 24.07.12 v 16:09

Krásná kawa i majitelka..

18yamaha18
18yamaha18 napsal 05.11.11 v 12:51

Nádhernááá mašina Prajem všetko dobre, pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...