Jawa 250/593 (1994)

Vlastník beni
Vloženo 3.7.2008
Aktualizováno 3.7.2008

Jawa 250 typ 593 super master

Jawu 250 typ 593 super master mám od roku 2003.Jsem druhý majitel za tu dobu jsem s ní najezdil zhruba 18000 km.První sezonu mě odešla klikovka rozmačkaná klec ložiska způsobila totální zkázu motoru.Kromě nové kliky jsem musel koupit nový píst,válec ale také hlavu protože byla tím rázem hodně poškozená.Od té doby jezdím bez jediné závady výkon mě plně vyhovuje mám v motoru plný výkonový kit.Motor táhne pěkně od spodu a i ve vyšších otáčkách kolem 6 až 7 tis jde pěkně za plynem až do svého maxima někde v 8 tis otáčkách.Spotřeba se pohybuje od 4 litrů na 100 km při rychlosti 85 km a při svižnější jízdě ,kdy se plně využívá potenciál motoru se maximální spotřeba s bagáží a ve dvou dostane na 6 litrů.Olej dávám plně syntetický motul.Je trochu dražší ale zase je to jistota vyplatí se to.Jinak svíčky používám NGK ale i Brisk spokojený jsem s oběma.Jak už jsem psal motor je držák ale vadí mě jedna věc a to je spojka funguje perfektně ale dost rachtá nevím jestli je to tou velikostí setvračných hmot nebo čím ale dělají to i pragovky ,tak je to možná fabrická chyba při vymáčknutí spojky hluk a vybrace se zmenší na polovinu.Jsem od Hradce králové ,tak jestli je tady nějaký krajan trochu blíže budu rád ,když se ozve můžeme dát pokec o tak dobrých strojích jako jawina 593 bezesporu je.

trigr
trigr napsal 05.01.10 v 19:10

netuctová...nádherná jawa..

čurdaracer
čurdaracer napsal 03.11.09 v 10:21

tenhle model je ten nejkrasnejsi z vodniku, kamarad ma tempo ale na super mastra nema

shark46
shark46 napsal 29.09.09 v 16:48

wayne07
wayne07 napsal 31.08.09 v 23:40

chtěl jsem se zeptat kolik to maximálně jede po rovince?...jinak to je moc pěkná mašina

Milan1963
Milan1963 napsal 01.03.09 v 11:34

Hezká,ta barva jí sluší.Mnoho zdaru.