Hyosung GT 125 Comet (2007)

Vlastník
Vloženo 28.6.2008
Aktualizováno 23.4.2009

Tento, teprve jednoroční mladík dodává pravidelně spoustu prožitků a adrenalinu, proto jsem si ho vybral! Na svůj objem je to žihadlo, které občas i píchne, ale nebolí to..Vzhled již dospělého..a to je ten hlavní důvod, proč jsem ho zvolil! Tunning!!

1. Oprava motocyklu a tuning:

Kalendář ukazuje 1.07.2008, nastává čas na koupi svižnější a cestovně přijatelnější motorky, právě v tento den mně motorka byla přivezena. Po prohlídnutí a uvážení jsem šel do ní! První okamžiky byly okouzlující, fantastické. Motorka se mi jevila naprosto pokrokovým dojmem, tzn. vzhledu velké mašiny. Rovněž jsem nebyl zvyklý na zvuk 4T, prostě nádhera v moment.

Po dnu, týdnu, měsíci, jsem byl pořád a neustále překvapen provedením této motorky. Ale nastává první problém:

Motorka má mírně zkřivené vidlice, promáčklou nádrž, škrábance, co teď? (po pádu)..

Neustále přemýšlím a po dovršení mě napadne, tuning či přestavba- renovace je můj cíl, proto dne 1.09.2008 předávám svého miláčka do servisu..Tento příběh bude mít pokračování, počkejte si..

Přesně 14. září jsou trubky narovnány, opraveny, od profesionála, na těže neméně profesionálním stroji. Odevzdávám technikům, ti po několika dnech dávají zpět moto do původního stavu, vidlice jsou nyní zcela připraveny k provozu, říkám si, hlavní problém, asi ten největší je za mnou"super"! Když jsem překonal tohle, ostatní bude pro mě hračkou.

Nyní jsou na řadě kosmetické vady mého miláčka, volám do servisu, žádám o vybouchnutí promáčklé nádrže, následné nalakování celého stroje na tradiční modrou/metalízovou barvu, což pokládám za hlavní rysy ojedinělosti typu motorky této kategorie. Také důležitostí se stal fakt, že motorce praskl hliněný rám v místě zadní brzdy, rovněž prosím o opravení (svaření).

Jest sobota 20. září, tento den stvořený na odpočinek v deštivém počasí a také pro mě podstatném vybírání dílů, které jsou už jen důležitostí k dosáhnutí mého cílu a to vytunit moto a vybavit ho neobvyklými díly a příslušenstvím.

Krásné dny v tomto podzimním období mě donutili si vyzvednout motorku, předem jsem se informoval o stavu práce mé motorky v servisu, bylo mi řečeno, že nyní je hliněný rám v místě brzdy svařen a bez problému se dá motorka od této chvíle používat k provozu na pozemních komunikacích. Vyzvedávám motorku a promáčklou nádrž nechám na zimní radovánky, kdy je čas na tyto drobnosti kosmetického původu. Spíše důležitou další složkou je papírování mého miláčka. Proto dnes 28. září plánuji kontrolu evidenci, stk, přepis, spz, přihlášení a pojištění, dávám dohromady součet těchto všech podmětů.

2. Evidence a STK, pojištění, přepis(CZ TP), spz, přihlášení:

Mnou nepostradatelný okamžik byl nečekaně vyvrcholen 3. října, kdy jsem 'konečně' jel na STK, evidenci aj. Tato technická stanice, kde jsem svoje moto nechal zkontrolovat, se nachází ve Zlín - Malenovice. V devět hodin jsem byl na místě a předal Francouzský technický průkaz zaměstnancům. Asi za půl hodiny mě zavolali, vše neomylně zkontrolovali a verdikt padl: motorové vozidlo má vady a to tyto: nehomologované zrcátka a ostrá hrana brzdy. Poté jsme šli do kanceláře a domluvili se individuálně na dalším postupu. Bylo mi řečeno, že TP dostanu, ale s tím, že do 30. kalendářních dnů mám přijet s jinými zrcátky. Tedy jsem neváhal a souhlasil. Sedl jsem si do čekárny a vyčkal dobrých 45 minut. Technik přišel a dal mně Technický protokol a uvedl, že s ním i pojištěním mám jít na úřad pro ČR TP. Tak hned v pondělí si jdu pro něj :).

Nakonec jsem to udělal trochu jinak a to takto. Když jsem došel na úřad a vše důkladně probral s zaměstnancem, vzal si papíry, které jsem musel vyplnit. Když chci udělat čistopis neboli TP ČR, nemusím mít pojistnou smlouvu, proto jsem to takto doplnil z důvodu zvláštních. Další nesrovnatelnosti okolo papírování mně byly telefonovány a pevně věřím o včasné dokončení této problematiky. Poté budu žádat o zápis registru řidičů, v tom případě už potřebuji pojištění. Včas budu dále informovat.

Definitivně jsem se rozhodl zvolit pojišťovnu Kooperativa, u které jsou vhodné podmínky a přijatelná cena.

Čistopis mně byl vydán dne 27. 10. 2008. Ihned po vydání jsem byl osobně převezen do pojišťovny Kooperativa a motorku jsem nechal pojistit na 3 měsíce. Následné měsíce už budou pravidelné po 1 roku. Až jsem pojistil, což trvalo chvíli, došel jsem opět na úřad a požádal o registraci motorky. Na počkání vše bylo. Dostal jsem spz a další doklady, hurá na cesty! Papírování je tedy definitivně za mnou! Ještě upozorňuji, že jsem musel zajet na STK, kde jsem měl 30 lhůtu na to, abych vyměnil nehomologované zrcátka apod. Vše proběhlo bez problému a TK je nyní až do roku 2010.

3. Kosmetické vady:

Všechno papírování je za mnou, opravdu jsem si oddechl, nebylo to nic složitého, ale docela unavující a dlouhotrvající, zahrnovalo to i nemalé částky. Teď, 5. 11. 2008, se nedá dělat moc věcí, je zima a většina motocyklistů již svého miláčka zazimovala nebo právě jako já pracují v garáži na motorce. Nyní když je vidlice narovnána, svařený rám, další rovnání, zbývá ještě dorovnat promáčklou nádrž a následně profesionálně nalakovat! Až bude viz. výše hotové, můžu přemýšlet o příslušenství. Ach... 10. dubna 2009 až teď tu píšu, proč? Skoro do tohoto datumu jsem nic nového nezrealizoval. Prostě odpočinek od toho všeho, co už je pro mě minulostí, díky bohu. Ale přece jenom se něco změnilo, co? No přece na mojem mazlíkovi je nový lak a myslím, že je to bomba, navíc nádrž je zcela opravena a nyní vypadá opravdu jako z výroby. Poděkovat a to razantně musím lakýrníkovi z Luhačovic, který odvedl skvělou, ba přímo excelentní práci, pokud někdo chcete levného a hlavně rychlého profi lakýrníka, napište mi o kontakt. Má k motorkám skvělý vztah, má taky jednu. Teď už jen zbývá dojít na úřad, vyplňit žádost o změnu barvy a předat TP s 50 Kč .

4. Náhradní díly a příslušenství! ( Můj vysněný tunnING )

Bude dopsáno.

Tabulky náhradních dílů a příslušenství!

V
tabulce můžete vidět věci, které jsem si koupil, zahrnuje také doporučení/nedoporučení koupě podmětu. Tabulku najdete níže v Hodnocení/Moje úpravy!

5. Dočasné, ale opravdu pro mě hroutící momenty, díky mé "debilitě"!

V
še začalo 1. 7. 2008, kdy jsem opravdu vše zkazil, teď se konkrétně vyjádřím o co vlastně šlo. Dávejte pozor, je to má jediná oficiálně zvěřejněná odpověď na tento problém, který se ale již vyřešil. Tedy v čas, který jsem uvedl vše začalo. Nechodil jsem do školy a dělal jsem celé rodině jen problémy, které vyvrcholili opravdu nešťastným způsobem. Byl mně díky nevhodném chování a ztrátě způsobilosti zabaven dočasně řid. p., do doby, než se vše vyřeší. Táhlo se to od 1. 7. 2008 do 2. 2. 2009, právě 2. 2. ho mám nazpět a doktor, který mně ho zabavil, jsem nakonec neskutečně vděčen, opravdu mně nesmírně pomohl, i když se zpočátku spíš zdálo, zda-li neškodí víc, než pomáhá. Mýlil jsem se, naštěstí..Abych uvedl na pravou míru, bylo to pro mě asi zatím nejhorší období, rok 2008 nikdy nezapomenu. Teď kdy jsem zdráv a vyzrálý, mám dobrý pocit, že jsem něco překonal a počkal. Přísloví, kdo si počká, ten se dočká, mně pomohlo.

[b]N
a této adrese najdete spoustu fotek z mých oprav, tuningu, vyjížděk, dovolených a dalších spoustu kuriozit: fugien.rajce.idnes.cz/
[/b]

Geogino
Geogino napsal 25.09.13 v 23:41 10b.

super stroj, případné potřebné díly seženeš na www.hyosungmoto.cz

Rebel83
Rebel83 napsal 20.02.13 v 06:51 10b.

Pěkný stroj, aneb deset bodů pro všechny

yery
yery napsal 25.08.09 v 17:58

super nejvic se mi libi ten blatnik ta zluta mu slusi a aby jsi toho hyjoskunka nerozrazil kdyz ted pribiras kazdy mesic 10kg svalu

Michal1011
Michal1011 napsal 26.06.09 v 20:59

Dávám 10 hlavně se nenech odradit a zakládej vlákna dál. Už ani nepamutuju kdy jsem se tak nasmál. Očekávám dlouhou esej z Chorvatska

enusim2
enusim2 napsal 24.06.09 v 12:39

nechapu,pises ze je porejpana atd a dole ze je nova:D Jinak pekny sloh