Hartford VR 125 (2006)

Vlastník Mazy
Vloženo 27.6.2008
Aktualizováno 30.3.2010

Je to krásné a spolehlivé čtyřtaktní enduro o objemu 125 ccm. Výjimečná je zvukem - není to žádný kuchyňský mixér, ale právě naopak má na dvácu obdivuhodně hluboký zvuk.

Tak už mám na Hartovi po roce další zkušenosti a nalítané kilometry a musím říct, že určitě své volby do začátku nelituju. Je to pro mě dospěle vypadající a spolehlivý stroj na naučení s přijatelnou spotřebou pro studenta. Kotoučové brzdy mě nikdy nenechaly ve štychu a můžu se na ně plně spolehnout. Delší vyjížďky pro něj nejsou žádný problém - hltá kilometry jak divý. Jinak má na dvácu dobrý zátah od spodu. Cestovka je kolem 90 km/h. Maximálka je někde kolem 110 km/h. Spotřebu mám 3 l/100 km. Co se pohodlí týká, tak sedlo je dostatečně široké a myslím si, že nabídne pohodlí i spolujezdci. Jinak na začátky a na naučení je to za ty prachy luxusní stroj. Škoda jen, že nemá šestý rychlostní stupeň, protože by to motor podle mě s přehledem utáhl.

Jinak tahle sezóna pro mě nedopadla zrovna dobře - na prázdniny byly velké plány ale po prvním týdnu jsem si vyhodil rameno a pak dva týdny na to jsem si ještě po špatném došlápnutí zlomil kůstku v nártu, takže mám do konce prázdnin sádru na noze a na motorce se svezu nejdřív v září :( . Bohuzel už ani na to září to moc nevypadá, protože vyhlížím vyšší kubaturu, takže budu prodávat. Za první dvě sezony (ikdyž né plně využité) mi toho dala spoustu do začátku a skvěle jsem se s ní sžil. Spousta lidí tvrdí, že má Hartford svoje chyby a že je to jen obyčejná Čína, ale po stránce dílenského zpracování si s ní na Tchaj-wanu vyhráli a já s ní nemusel řešit jediný problém - krom těch kdy byla chyba v obsluze :D. Motorově si myslím, že je plně srovnatelná s Hondou XR 125 (však je motor taky v její licenci neasi :D ) Možná jsem měl jen štěstí na kus - každopádně bych za něj dal ruku do ohně. Doufám, že budu bez problémů a nehod postupovat do vyšších objemů.

Revolt
Revolt napsal 26.07.08 v 21:31

Dobrý stroj . ve zeptnem zrcatku vypada hrube ... pred sebou sem ho jeste nevidel

PavelTR
PavelTR napsal 08.07.08 v 16:06

Zdar, mám taky Hartforda, ta nádrž tam je nedořešená no, já bych ty kapsy zespodu propojil trubičkou a ono by už to přetíkalo, no mohli si s tím ve fabrice víc pohrát, ale jinak se spotřebou sem spokojenej. Ještě kdyby ten výkon byl trošku větší a byla by super.

Mazy
Mazy napsal 05.07.08 v 12:48

dík moc za radu, zkusím to zatím s tím překlápěním jinak zatím maximální spokojenost

Dědek.
Dědek. napsal 05.07.08 v 10:11

K té nádrži - protože je rám uprostřed nádrže,tak jí rozděluje na 2 kapsy.A ta pravá se prostě přes te "výčněleků nedostane a zůstane tam.Takže to vyřeší buď druhý kohout z druhý strany,nebo překlápění...
Ať slouží,já jsem s ní byl max spokojen...

v.lauf
v.lauf napsal 04.07.08 v 11:05

Cus at to jezdi nekdy muzeme dat projizdku