ČZ 175/502 (1961)

Vlastník hofi01
Vloženo 15.6.2008
Aktualizováno 19.2.2022

13.-16.6.2019 - 22. Mezinárodní sraz skútrů Čezeta, Manet a Tatran

Vloženo: 17.06.2019, Uskutečněno: 15.06.2019, Stav tachometru: 21626 km, Zhlédnuto: 47x

Předně - tento záznam mohl patřit stejně tak k BMW, jako sem. Byl jsem totiž požádán hlavním pořadatelem, zda bych mu nepomohl uzavírat křižovatky, protože mu vybouchli již domluvení známí. Naštěstí ale bylo v plánu, že s námi na sraz letos poprvé pojede i táta, tak si místo své nové Hondy PCX 125 sedl na ten správný stroj a užil si to za mne..
Rekordní 22. ročník Mezinárodního srazu skútrů Čezeta, Manet a Tatran. Proč rekordní ? Zapsali jsme světový rekord v počtu skútrů československé výroby na jednom místě.. Ale popořadě.. v pátek nás společná vyjíždka zavedla na rozhlednu U Jakuba u Valtínova, odtud jsme zamířili k zámku do Českého Rudolce, kde proběhla prohlídka zámku a oběd v přilehlém zájezdním hostinci, posledním pátečním cílem bylo fantastické Muzeum veteránů v Nové Bystřici. Následoval návrat do kempu a příjemný večer s kamarády.. Sobotní ráno bylo taktéž super, skútrů ještě přibylo, obrovská kolona se vydala na exkurzi do lomu v Panských Dubenkách, kde nás provedl sám pan majitel, viděli jsme ukázku rozstřelu kamenného kvádru, později štípání kamene pomocí vzduchu a klínů a na konec i štípání dlažebních kostek. Odtud kolona zamířila na oběd do Studené, kde byl nachystán výborný oběd, zábava a především sčítání skútrů, které provedl pracovník agentury Dobrý den, vše dobře dopadlo a stávající rekord byl překonán, stanovili jsme nový a to v počtu 124 kusů skútrů Čezeta a slovenských strojů Manet a Tatran. Následně jsme přejeli ještě do Kaliště, kde pan majitel lomu, ve kterém jsme byli dopoledne, vlastní další výrobní prostory, tentokrát na finální výrobu dlaždic, obrubníků a dalších fajnových věcí z kamene. Aby toho nebylo málo, celá jeho rodina a zaměstnanci pro nás připravili občerstvení a povyprávěli nám, co za krásné věci zde vyrábí. Za to jim patří obrovský dík. Po skončení exkurze jsme se už rovnou přesunuli do kempu a pěkně popovídali a oslavili další skvělý sraz. Hlavnímu organizátorovi patří díky za vyvedený sraz, kterému nebylo tentokrát co vytknout !! Díky Milane

Kompletní fotogalerie : https://hofi01.rajc...ta%2C_Manet_a_Tatran

• XXI. Mezinárodní sraz skútrů ČZ, Manet a Tatran

XXI. Mezinárodní sraz historických skútrů ČZ, Manet a Tatran v Plumlově je za námi - byl to fantastický víkend, kde jsme po roce viděli zase spoustu kamarádů.. vyjížďka na zámek v Čechách pod Kosířem nebyla dlouhá, zato

Typ: Sraz
    Vloženo: 11.06.2018