Simson S 51 Enduro (1988)

Vlastník Lubos92
Vloženo 28.5.2008
Aktualizováno 25.3.2014

Simson S51 Enduro. Skvělej stroj, na vyježdění jsem nemohl mít nic lepšího. Stále ho mám, ale po přechodu na stopětadvacítku už na něm nejezdím tak jako dřív. Nicméně o prodeji neuvažuji (zatím).

Motorka koupena od KotyXL125V (Vojnův Městec)

Simson S 51 Elektronik: Verze Enduro je mně \"symatičtější\".

První dojmy - Po předchozích zkušenostech s Pionýrem šlo jednoznačně o změnu k lepšímu.

Tak toto je můj Simson S51 Enduro. Říkám mu Nataša.

Po mnoha kilometrech na Jawě 50/21 jsem se začal poohlížet po něčem "novém." Nejdříve mě zlákala koupě Jawy new Pionýr - "retro chrchla." Avšak poté, co jsem se na to u několika lidí "z oboru" informoval, uvědomil jsem si, jakej je to sráč a od koupě jsem honem rychle upustil. Po několika dnech dalšího rozmýšlení jsem se utvrdil v tom, že si pořídím Simsona. Začalo proto každodenní hledání inzerátů. Kontaktoval jsem několik prodejců, až jsem si nakonec vybral svoji Natašu, která byla vystavena na Motoinzerci.

Moje Nataša je opravdu perfektní stroj. S Jawou 50 typ 21 se nedá moc srovnávat. Je mnohem živější - umožňuje řazení na vyšší převodový stupeň v mnohem nižších otáčkách a výkon je znatelný už od těch nejnižších otáček. V okamžiku, kdy mám zařazen čtvrtý převodový stupeň, zřídkakdy podřazuji. A ta stabilita, pérování, jízdní vlastnosti - to je prostě nádhera! Na ty trasy, které jsem s ním jezdíl, jsem si vážně nemohl vybrat lepší stroj.

V červnu 2012 jsem po letech oprášil Pionýra. Teď je na řadě Simson. Byla by škoda takovej stroj nechat chátrat někde v rohu garáže.

ivulino
ivulino napsal 25.03.14 v 20:22

Před 22 lety to byl můj "mokrý sen" , který jsem nikdy nevlastnil, jenom si ho půjčoval. Elektronika už tenkrát kluci brali z nouze, každý chtěl Enduro. Bravo!

SpecialBug
SpecialBug napsal 09.01.14 v 16:27

Trochu nostalgie (ale né moc velká) pro mě :) měl jsem taky ve stejný barvě Enduro E-CS alprát jsem přecházel na auto, tak jsem ho prodal do Německa pěknej !

tadeo96
tadeo96 napsal 11.01.12 v 20:12

Moc peknej simáček davám 10b

Huny
Huny napsal 06.02.11 v 19:51

Holt je to o tem pincku pravda, věčně se to kazí,ale kdo se na něm aspoň jednou neprojel a dva dny neopravoval, není pravý motorkář. Simson je skvělá volba, tak ad jezdí dnes a denně.) Simsonystům zdar!

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 24.10.10 v 15:40

pěknej až na tu promáčklou nádrž to by mě asi sralo jinak je fakt pěknej