Ducati 848 (2008)

Vlastník Mr.Ducin848
Vloženo 9.5.2008
Aktualizováno 23.3.2013

Tahle Italská blondýnka z Boloně nemá chybu. Přesně jakou jsem si jí vysnil, teď už v laminátech a tak je přesně podle moho gusta. Láska na první pohled, prostě dvouvál

První dojmy - První dojem byl unášející, motorka skvěle padla, do ruky. Lehce ovladatelné, skvělé brzdy, prostě ducati, jak má být. Snad na co si budu muset zvykat, jsou zrcátka, do kterých není nic vidět, jedině pod rukou.

ROK 2010:
přes zimu jsem zahálel a tak na poslední chvíli dotahuji přípravu na další okruhovou sezónu. Změn nebylo mnoho, nový design laku, výměna všech kaplain za racingové, Olej Castrol power1 Racing 4T 10W-50, dále K&N filtr a brzdový děstičky Brambo Racing (výměna po 10300 km, doposud jsem jezdil na sériových a že toho vydrželi ). A nakonec výměna tlumiče řízení, z Origo dokoupeného Ducati, jsem přešel na Trible Performance, kde lobo vyměnil vnitřní olej za tužší, pro lepší účinek.
To jsou prozatím změny na letošní rok, ještě přijdě přepákování nejspíše od PP Tuningu. Tak jen aby se dařilo

Rok 2009 - dočkala se dalších úprav, lamináty od Bikeplastu pasovali super. V letošním roce, bude hlavě na okruhu. Tomu se vše uspůsobilo, vše zbytečné šlo dolu. Zatím jsem stihnul potrénovat v Mostě, ale chtělo by to změnit převody, takže další úprava bude vpředu o zub míň a vzadu o zub víc, pro začátek, aby nebyla moc divoká, jinak takhle mi vyhovuje. Je dostatečně čitelná a vždy dokáže upozornit na vaší chybu. nevýhoda, je dostupnost dílů, ale když jí milujete není co řešit a i stímhle se smíříte. Zatím jsem snad jedinej, kdo jí u nás protahuje na okruhu.V mostě to ještě nebylo ono, blok po loňském pádu. V ČMN Cupu se to malinko zlepšilo, umístění na 13 místě.

ROK 2008
Je to druhá motorka po Monstru 695. Barva - Bílá perleť. Po prvních 250km musím říct, že je to paráda jí vodit do zatáček. Není vůbec divoká, lehce se ovládá jen ty nový gumy ještě kloužou. Jinak co se jízdních vlastností týče, je oporvadu dokonolá, to co jsem od ní čekal. Jediný neduh bych hned po první dnu uvedl. A to její zrcátká, jsou sice hezká, ale za sebou v nich nic nevidíte. Jinak si zatím na ní zvykám.

Po tomto víkendu, mám o poznatek navíc vyrazil jsem na další vyjížďku. poprvé jsem chytnul déšť, a tak jsem zjistil, že blatník na předním kole, je jen na okrasu, veškerá voda ze silnice, mi pěkně pocákala celej štít ze spoda a když jsem zalehl ohodilo mi to i helmu. Už jsem s ní najel 1500 km a zatím musím říct, že na drobné chybičky (zrcátka a blatník) na ní nedám dopustit Je to prostě nádhera jí vodit do zatáček. Pořád se ale mám co učit, prostě to není Monstr.

Další zkušenosti. Už jsem nalítal přes 7000 km, Na silnici je to nádhera, do zatáček padá skoro sama a i delší trasy na ní jdou zvládnout. Konec léta byl trochu nešťastný, podařilo se mi jí jednou zahodit, ale kdo nepadá ten neporychlí. Naštěstí to odnesl levý bok, a tak přišli na řadu první doplňky, již jsem nechal namontovat tlumič řízení origo Ducati, a hned je to o poznání lepší, jen by mohl jít trochu víc dotáhnout. Ještě čekám na carbonový podsedlák a vyšší plexi.

Výsledky 2008:

Kaabo napsal 06.01.13 v 20:36

Pěkně ji vodíš...

ptaak
ptaak napsal 14.06.11 v 16:32

Moc pěkná mašina, a ty náklony tak opatrně

Mr.Ducin848
Mr.Ducin848 napsal 07.04.11 v 17:34

to SARA - to jsem trošku zaspal, už jsi určitě zdravá . A díky za pochvalu, se divím, že ti táta nevynadal, vždyť to není Yamaha

PetrCBF
PetrCBF napsal 17.03.11 v 20:37

SARA

PetrCBF
PetrCBF napsal 17.03.11 v 20:36

Ahoj Libore, jsem nemocná a tak se koukám na tvoje foto, máš hezkou motorku. Těšim se až se všichni uvidíme. SARA