Yamaha TDM 850 (1995)

Vlastník petr_guss
Vloženo 2.5.2008
Aktualizováno 15.11.2009

Prodaná v listopadu 2009!
Prostě první generace TDM 850, má ještě originál Yamaha boční kufry. Bezproblémová a velice pohodlá. Mám s ní ujeto něco kolem 7000 km.

Tak už je pryč, byla výborná a absolutně spolehlivá, žádný velký problém s ní nikdy nebyl. Budu na ní rád vzpomínat a doufám, že novému majiteli bude sloužit tak dobře jako mě...
---

Zatím z ní mám výborný pocit. Budíky by mohly mít lepší podsvětlení - ve tmě je to OK, ale pokud je takové to šero tak nejsou prakticky čitelné... Další poměrně dost veliké minus je, že když cokoliv chcete na motorce vyměnit nebo se k něčemu dostat, tak kvuli tomu musíte sundat skoro všechnu kapotáž a často i nádrž... Naopak hodně podařený, efektní a zároveň funkční je madlo pro spolujezdce nad zadním světlem - je v dobrém úhlu pro zachycení spolujezdce a zároveň hodně efektní (vytváří jakýsi minispojler- pochvala).

řídítka jsou k téhle motorce naprosto pohodlná, neměl jsem srovnání s jízdou bez závažíček, ale s obyčejnými závažíčky není cítit žádná vybrace ani při vyšších otáčkách.

Překvapila mě aerodynamika tédéemka - při 120,130km/h člověk prakticky necítí žádný větší nápor vzduchu... někde mezi 140, 150 se začne projevovat trošku větší tlak na helmu, ale v pohodě se to dá snest, nad cca 155, 160 se již musíte "dobře držet" protože vítr už kolem vás sviští jak stíhačka, ale to pořád dovedete sedět vzpřímeně a "pohodlně". Já osobně jsem se drobet přikrčil za plexi až mezi 165 a 170 při tom jsem vyšplhal TDMku na 180 km/hod - tam už mi to přišlo hooodně "o hubu", na udávaných 202 km/hod se podlě mě s TDM dostane jen člověk menší postavy a samozřejmě bez spolujezdce..., nicméně aerodynamika je fakt super a protože roznodně nehodnálm jezdit stabilně přes 150 (k tomuhle ta mašina opravdu není) tak mi 100% vyhovuje... Výborné je odpružení, které se dá poměrně snadno (kupodivu ) a rychle nastavit. Překvapující jsou také výborné brzdy (vpředu 2x 298mm a vzadu 245mm kotouče) - zastaví 230 kilovou TDMku na velice krátké dráze.

Celkově jsem s TDM850 z roku 1995 spokojen, pozitiva převyšují nad negativy a tak asi není co víc dodat... Motorově výborná, na pohodlí skvělá, do zatáček jde velice ochotně a při brždění mě překvapuje...

Vydat se s ní po polní cestě není úplně super,ale díky vyššímu podvozku to taky jde. Zároveň můžete (teda spíše jen v zatáčkách) sekundovat i výkonově srovnatelným silničním motorkám - ba dokonce je předstihnot, díky měkčímu podvozku a drobet vyššímu posazu než u sportovních mašinek vás zatáčky vážně budou bavit a pokud máte dobré obutí, tak můžete klopit až na stupačku. A na cestu k velké louži je myslím taky vhodná, jel jsem na ní 800 km, za den, a bez problémů jak pro mě tak pro ledviňáčka

Pro rok 2009 jsem TDMce dopřál kompletní kontrolu téměř všeho:), nové rozvody, seřízení ventilů, přetěsnění vidlic, ale ta nejzásadnější věc se objevila v zadní části motorky. Jedná se o laděný výfuk IXIL. Je to systém 2-1 téměř 500mm dlouhá kulatá (110mm průměr) koncovka s možností odstranění homologační vložky. Včera večer jsem ho napasoval a samozřejmě, když jsem v 8 hodin končil, tak jsem ho musel odzkoušet a musím říct, že mám z koupě dobrý pocit. Jak zavřený tak otevřený velmi luxusní zvouček. Je otázka jak to bude s životností, to se názora dost různí, ale to budu řešit až za nějaké další roky...

jardatoma
jardatoma napsal 16.05.09 v 07:05

Máš ji v recenzi krásně popsanou . Mám ji taky rok 2000 od loňského podzimu . Maximální spokojenost prostě pohoda tabáček..Pohodlí ,jízdní vlastnosti jsou na této mašině excelentní Přeji mnoho krásných kilometrů . Jarda

Cepka
Cepka napsal 11.05.09 v 11:05

Pěkná a zachovalá ,jen takovejch víc.

yery
yery napsal 08.05.09 v 22:41

jo moc pekna masinka

Piwell
Piwell napsal 04.09.08 v 17:59

Hoď už si sem lepší fotky konečně ...

reno84
reno84 napsal 07.05.08 v 23:33

Tak ju tu už máš,už sem myslel že zůstaneš inkognito.Pěkná motorka a ať jen jezdí a jezdí