renocar_unor

Kawasaki ZZR 1100 (1995)

Vlastník MrCaesar
Vloženo 20.4.2008
Aktualizováno 21.7.2014

Velký, težký, pohodlný cestovní koráb s poctivým designem, jako stvořený pro hltání kilometrů ve dvou i sólo. Umí jezdit za 5l/100km, zároveň dokáže probudit všech 106kW/110Nm

První dojmy - Hm... profil vytvořenej někde v roce 2008 bez "povinnejch polí" vše co chci říct, říkám níž a nebo to nechci spisovat teď. Ale nejdnou to nejde. Nejde uložit změna textu, dokud nenapíšu aspleň 3 řádky sem. Proč? Značně domotivující. Spíš to víc lidí odradí zakládat jednoduchý/updatovat starý profily, než by je to donutilo doplňovat :-I

Mám jí od podzima 2007, vydělával jsem na ní celý léto za velkou louží a nakonec mi, skoro na den, byla dárkem ke svátku. Je to splnění mýho motorkářskýho snu z dob počínající puberty a fíka po dědovi, který, se mnou v sedle, brázdil lesní a polní cesty Vysočiny. Teda do doby, než se mi Kawa postarala o další v podobě ZR1400 Sézóna se teprve blíží a tak toho v jejím sedle zatím nemám moc najeto. přibližně 3000km. Spokojenost maximální. Lze s ní jezdit v klidu a pohodě a přitom svižně za velice slušnou spotřebu, přitom dokáže i pěkně lítat, když se za ní zatahá. V zatáčkách spíš narážím na svoje osobní limity, než na limity stroje či pneumatik.

Dvávám si jí postupně do kupy, hlavně co se podvozku týče. Motor i přes svůj věk šlape jak hodinky a zdá se, že ještě dlouho bude, ale vlivem českých silnic, značné hmotnosti a výkonu stroje odcházej díly jako gufera ve vidlích (GO letos v únoru) a tlumič záběru na rozetě (teprve bude). Taky nás čeká kyvka - z důvodu boční vůle a snad by to mělo být vše. Podle toho, co se dá kde vyčíst nanetu jsou tohle celkem bežný nemoci ZZR1100. Z úprav čistě kosmetických to bude zcela jistě výměna výfuku. micron 4-1 mi prostě k cesťáku nesedí. Kdybyste měl někdo na výměnu či prodej originály, budu rád, když se ozvete. Časem bych rád i trochu doladil barevný detaily, jako jsou šroubky, čirý nebo tónovaný blinkry+zadek, zatřít šrámy na laku a pod.

Až budu mít trochu klidu ve škole, pustím se do elektronickejch hračiček, který přímo miluju a není jich pro mě nikdy dost. Rád bych viděl na palubovce sdruženej přístroj s jízdníma datama (zařazená rychlost, spotřeba, časy, průměrný rychlosti...), automatickou jednotku pro hlídání servisních intervalů, který dělám pravidelně nepravidelně, s elektronickou servisní knihou a možná i něco na kontrolu aktuálního stavu motoru (tlak, teplota oleje, vody, zatížení motoru...) a určitě kameru místo středovýho zrcátka, což mi na motorkách kolikrát z bezpečnostních důvodů chybí. Když mě chytne rapl, pustím se asi i do podsvětlení.

po dlouhé době update : červenec 2014 - motorka už asi 2 sezóny nejetá. Už se celá na silni vlní jak rozzlobenej had, z šavlí teče olej, od vyběhaný řetězovky je slyšet "křupání" ochozenejch zubů a špatně padnoucího řetězu. Čas na větší údržbu, než výměna náplní, seřízení ventilů, karbeců a promazání řetězu. V bedně díly, hlavně ložiska, futra, gufera, na podvozek, řetězovka a další krámy asi za 15k. Rozebírat jde celkem lehce, "naftová tlaková koupel" ochotně zbavuje i staršího bordelu a práce celkem jde. Spíš jsem zvědavej na sborku a jestli to ještě vůbec někdy pojede současný stav vis foto

kůča-cbr
kůča-cbr napsal 07.11.09 v 19:40

nadherna

MarioV2
MarioV2 napsal 21.08.09 v 09:49

Jeden, ne-li přímo, z prvních "autobusů"... na tom se musí cestovat parádně. A máš ji moc pěknou!

ciman
ciman napsal 16.02.09 v 14:02

Tak tomu říkám krasavec

pool_b12
pool_b12 napsal 28.07.08 v 06:48

Rozhodně dobrá volba pozor jen na včasné seřizování ventilů sou tam podložky které brzo vezmou za své jak sem sám zjistil a cena je celkem vysoká a dodací lhůta taky nic moc jinak ať ti to jezdí

vaco
vaco napsal 23.04.08 v 10:44

Zdravím Tě, krásný stroj – gratuluju! Přeju Ti do nové sezóny spoustu šťastných kilometrů. Mimochodem, jestli na motorce rád cestuješ, myslím, že by tě mohly zajímat tyhle stránky MOTOTURISTSHOP.CZ, mrkni na to, třeba se budou hodit. Tak zatím, třeba se někdy potkáme na silnici.