Yamaha YZF 600R Thundercat (1996)

Vlastník Nori
Vloženo 28.2.2008
Aktualizováno 28.2.2008

Pohodlný supersport na okruh i delší dovolenou.

Když byl Thundercat poprvé představen veřejnosti,na podzim 1995,okamžitě mi padl do oka a já si povzdechl:Tak toto je můj vysněný bajk.Tehdy jsem měl Jawku 350-639 druhou sezonu a o japonských supersportech jsem mohl se závistí číst a snít pouze v časopisech.Po 4 a půl letech jsem se ale dočkal svého snu.Mašina byla dovoz Německo,posvařované plasty a přelakována.Najeto cca 7000km.Já přidal dalších 25tisíc.Na první jízdu nikdy nezapomenu.Doslova raketový tah a zrychlení oproti předchozí motorce,stějně tak brzdy(stejné jako na R1 98).187kg a 100 koní.V roce svého vzniku-1996(můj model)to byl spolu se CBR600F na špici supersportů.Je to moc příjemný bike.Velice pohodlný,kapotáž dostatečně chránila před větrem,slušný zátah odspodu,lehce se překlápěla a slušně se držela i na okruhu.Byl jsem překvapen schopností velkých náklonů a zárověň stabilitou.Jízda "na kolínko" no problem,stějně tak třeba 800 km za den i s bagáží.Na tachu top speed něco pod 250km/h,na sprintu 400m 12,21s.Byl to bezporuchový stroj.Akorát jsem zhruba tak jednou ročně měnil žárovky v zadním světle a občas v blikačích.Olej nežrala,akorát na okruhu něco málo-ale to byl motor často v červeném pásmu.Pneu se mi velice osvědčili Bridgestone BT56..S kočkou jsem měl na konci první sezony pád,poté co jsem najel na olej v zatáčce,nebyla šance to ustát(svařování plastů a lak).Tuto vynikající motorku jsem prodal po 5 a půl sezonách se slzou v očích a všem ji doporučuji jako první cestovní supersport.

Ulv.
Ulv. napsal 08.05.08 v 22:54

YZF rulezzzz !

omar
omar napsal 08.03.08 v 09:07

tahle motorka naplňuje všechny moje představy, Už dlouho po ni pokukuji. takový silniční cesťák s nádechem supersporta.. to je něco pro mě. a vypadá moc krásně

Honitel
Honitel napsal 29.02.08 v 22:20