Suzuki GSX 750 (1999)

Vlastník companero
Vloženo 24.2.2008
Aktualizováno 24.3.2014

Klasika na dvou kolech v retro stylu s dostatkem kobyl po ruce. Prostě velkej motor, plechová nádrž a dvě kola, co víc si přát...?

Kawasaki Zephyr 750: důvod neuveden

První dojmy - krásná, rychlá, moje

Mam ji prvni sezonu, nalitano zatim asi jen 5000 km, velmi pozitivni udaj je spotreba, ktera ani pri kombinaci obcasneho sportovnejsiho stylu a dalnicnich 130-150Km/h nepresahne 6l/100km. Negativni hodnoceni zaslouzi vibrace, ktere se prenaseji do riditek a stupacek, ale clovek si zvykne. Spolehlivost zatim bez poskvrny, bezna udrzba ji zatim staci, nic vic krom vymeny simeringů a naplne predni vidle (asi poprvy po 25 000km, ktery ma natoceny), nepotrebovala. Zadnej zrout pneumatik to taky neni, takze provozni naklady hodnotim za 1. Na manipulaci na miste je tezka, ovsem pohodlim na cestach se to vyvazi. Kvuli pohodlnemu posezu a vzprimenejsi pozici za riditky se asi nejvic hodi na turistiku ale celkove mi prijde jako univerzalni stroj. Jizdni vlastnosti neprekvapi, ale zatim sedi jak ma. Brzdy jsou slabší, předni vidle by mohla byt trvdší, ale nijak zaludne, i presto ze je to trubkac, se nekrouti, obcas si rekne o sedmej kvalt, ale to je na zvyku. Jedine co vadi je porce vetru ve vyssich rychlostech, ale to je pro ortodoxni naked bikery zanedbatelnej a naprosto beznej element. Navic pri velikosti tyhle masiny se i vyssi postavy dokazou naskladat tak, aby mohly zalehnout. Nejlepsi na tomhle stroji je stejne to, jak vypada, takze vsechna kritika je nakonec bezzuba.

28.9.2009
Druhá sezóna bez problémů a havárek, krom vyhaslé kontrolky dálkových světel potřebovala jen olej a benzín...a šlape si. Průměrná spotřeba tak 5,5l/100km

22.1.2010
Na konci sezony nová sada Pirelli Diablo Strada + výměna brzových destiček, před zazimováním ( v prosinci jsem ještě jezdil) dostala nový olej a filtr, zanedlouho osadím laďák a taky příjde na řadu (asi v servisu) řetězovka...no a na jaře jí natočim a budu už jen dolívat benzín

30.9.2010
Tak letos musim přiznat, že jsem ji lehce zanedbával, delší výlet skoro žádnej, párkrat jen tak kolem komína, neslabší sezóna. Pravda je, že 10.června mi vyndavali slepák, nastaly i nějaký malý komplikace, pak nějaká dovolená se skoromanželou, takže stála v garáži nejen mojí vinou. Dal jsem jí laďáček s hustym zvukem, novej řetěz i vzducháč, takže se má jako v bavlnce. Každopádně, tak jak je teď už i zůstane, nic už na ní neměnim,a ani za plechovku ji nedám
Co se týče spolehlivosti, tak zatim nezklamala! Parkrát zaváhala co do jízdních vlastností, ale to byla možná i moje chyba nebo chyba povrchu. Každopádně jede to dobře, ale na kolínko tomu moc nevěřím. Motor začal trochu víc rachtat a chrastit, což ale přičítám konstrukci a neuplný péči a možná i neupřímnosti předchozího majitele. Zatim mne to nevzrušuje. Jedu dál a doufám, že jí letos ještě někam vyvezu, pokaď počasí dovolí.

8.12.2012
Tak další dvě sezony minuly a stale mne provazí spokojenost, asi jako spoustu dalších "uživatelů" tohoto úžasného stroje. Spolehlivost 100%, vzhled se snažim udržet taky na 100, ale bolístky v podobě otlučeného laku od létajících kamínků, už jdou maskovat hůř a hůř... časem to bude asi chtít novej lak na bandu. Zatim jsem ji vylepšil o duralová závažíčka, padáky od rutana a novej lauf, který mi proplatila pojišťovna po ťukanci v ranní zácpě. Vyhodil jsem silencer a úsměv se mi jestě rozšířil ... teď ho mám až k uším. Když z vyšších otáček pustim plyn, nemá to, co se týče zvukového efektu, konkurenci. Dnes jsem to umyl, vyměnil olej, filtry, dolil plnou a těšim se na jaro. Nic jinýho neni u téhle motorky potřeba. Tak všem hezkej zbytek roku 2012.P.

20.3.2014
Tak chlapi a devcata .. vymena oleje (vim mel jsem udelat uz pred zimou, ale nebyl tam dlouho - klidne bych ho tam nechal, ale ty 4 kila me nezabijou - a zima v podstate nebyla), vypusteni karbecu, doliti N98 do plne, (baterku jsem skoro vymlatil, ale chytla mrcha) a prvni vyjizdka. Nejprve jsem se na tom musel trochu povtrtet, nez mi to znova padlo do ruky, nakonec ale jako vzdy...rychle jsem privykl.. zatahat za plyn, pustit ho, podradit, brzda, polozit do zatacky, narovnat a zase vystrelit...navykovej algorytmus:)

Kandelábr
Kandelábr napsal 03.06.16 v 20:16 10b.

Moc pěkná motorka

companero
companero napsal 10.04.15 v 11:35

Opet po roce a jarnim servisu (olej, svicky, brzdovka, predni pneu) pripravena na sezonu. Uz jsem trochu potahal, ale nestacilo to ani na radne ohrati motoru. Vikend mi snad dopreje prvni vetsi porci jarnich kilaku.

Mildaz
Mildaz napsal 25.05.13 v 12:34 10b.

JO, černá je elegantní, taky jsem uvažoval o laďáku, ale je mi líto vyhodit jen za zvuk tolik peněz.

tohart
tohart napsal 21.01.13 v 12:09 10b.

Krasavice!!

miciangora
miciangora napsal 10.12.12 v 12:52 10b.

pekná