Suzuki GS 500E (1998)

Vlastník zawist
Vloženo 2.2.2008
Aktualizováno 27.1.2010

Prodáno! Červeno-černá metla s Fiat Punto tuningem..
Sezonu 2009 jsem s ní nejezdila, drze jsem ji vyměnila za Yamaha FZ6N a tak zbytečně stála místo aby se na ni někdo učil své začátky.

Duben 2008

Sezona 2008 je pro nás dvě naší druhou společnou sezonou. Je to moje první motorka, nepočítám-li Simsona, na kterém jsem oddrandila ve svých 16letech svých prvních několik desítek km a pak v 18ti samozřejmě 250 ČeZeta v autoškole. Pak sem si rok na papíry( který sem mimochodem udělala na poprvé ) pořídila, tu moji krasavici, kterou jsem si hned v první sezoně 2krát "vytunila" díky pejsku a Fiátku. :( Ty pohádky už ale všeci znáte ;o) Tyhle "úpravy" jsou viditelné i na přiložených fotkách.

Teď je před námi nová sezona, motka byla na servise, obavy že motorka a hlavně motor je ve špatným stavumi byly servisákem vyloučeny. Dokonce i změnil názor, že moje GSo se nedá porovnat k 350tce jawině jak zprvu říkal, ale že je to velice slušná motorka a zejména její stav, zdůrazním, že se bavil o motoru :oP. Prýmá překvapivě slušnej zátah(porovnání oproti ostatním GSům).Jestli sem dobře pochopila, moje GSo je GSo všech GS... Takže VY co ste říkali, že mám křápa mi ..teda té moji Ludře dlužíte veřejnouomluvu! A za trest ji všeci musíte políbit zadní gumu a to též veřejně!

Za první sezonu jsme spolu oddrandili 10tis km. Bohužel víc sem nezvládla. Choděra měsíc stála kvůli bebínu a sama sem moc nebyla při penězích a když jo, tak jak to všeci znáte, lilo a nebo byla práce. Přesto sem splnila svoje předsevzetí a min. 10tis jsem dala. Letos(2008) to ale vidím ještě bledějc. Práce a práce a práce..alespoň našetřím na další motorečku :oP .Ne, neřeknu! ..

Koukám, že se tu maj psát zkušenosti..hi :)

Tak já je jdu sbírat ať tu neplácám blbosti... ;)

Hodně šťastnejch km bez nehod!

Poslední větou doufám, že za rok mi tu zas všeci ve zdraví budete slídit a číst si moje nové "zkušenosti"...

čest našim budoucím cestám!

Leden 2009-

Sezona 2008 je již minulostí. A co k ní závěrem?

KM: Na GSu jsem najela opět 10tis km. Bohužel bylo moc práce takže jsem nestihla více km ani když jsem jezdila až do konce listopadu. Rozdíl oproti předešlé sezoně byl velký. Vůbec jsem nejezdila po výletech jak tomu bylo doposud. 50% kilometrů mám z každodenního ježdění do práce za každého počasí. Zbytek byly 2 kráké víkendy na podzim a pár cest za rodinou na Moravu a jih Čech.

Pády: Naštěstí se mi protentokrát vyhly.

Z technického hlediska: Jediná technická byla výměna motorového oleje a olej.filtru. Fungovat přestalo světlo tachometru a náhon otáčkoměru byl na jedné vyjížďce ukroucen. Docela často mi začal odpadovkou odkapávat olej. Údajné přetáčení nejen z dálnice, kdy jsem jela delší dobu vyšší rychlostí.

Pneu: Stejné jako v 2007. Heidenau K64 na zadku a na předku stále Michelinka od předchozího majitele. Najeto na ni 13,5tis a ještě trochu vzorku je. Michelinka je snad stále stejná a má ode mne už za sebou 20tis km.

Závěr:

Závěrem mohu říci, že GSo mi ve druhé sezoně moc nevyhovovalo. Zejména mi chyběl výkon při předjíždění a přišlo mi, že už nesedí na silnici tak jak by pro začátečníka, kterému je motocykl převážně určen, mělo být. Pravděpodbně jsem si začala zvyšovat požadavky. :)

Jak jsem psala začátkem sezony 2008, našetření nový motocykl se skutečně konal.

Jako druhý motocykl pro začátky jsem tedy zvolila na zkoušku čytřválcového vodníka yamahu FZ6 modelový motocykl 2006 z roku 2007 s doplňkama.

zawist
zawist napsal 02.08.10 v 12:14

blizzzard - Proč to? Ve všech směrech je FZ rozhodně lepší než malé GSko! Možná má FZ jen moc válců..

blizzzard
blizzzard napsal 01.08.10 v 10:30

SuzaYama

zawist
zawist napsal 19.05.10 v 10:15

dr.dainese- Chachá, raději mlč! Přehlídli jsme tehdy vyřezávanou zadní pneu a že to bylo ťuklé(svařovaný kryt budíků)! Ale držák to byl!

dr.dainese
dr.dainese napsal 18.05.10 v 08:50

Sem Ti říkal že je to dobrá motorka...nějakého šmejda bych Ti přece nedoporučil a vy furt nééééé

Bike.Boy
Bike.Boy napsal 01.06.09 v 16:06

au to muselo bolet ten roslehanej predek...doufam ze ste uz obe ok