renocar_unor

BMW R 1200 GS (2007)

Vlastník Alda
Vloženo 20.12.2007
Aktualizováno 3.2.2014

Pro mě naprsto nejuniverzálnější stroj. Neomrzí, nenadchne, nezklame... prostě vynikající bezporuchový dělník s minimální potřebou údržby.

Motorka koupena od PDCP - CZ (Praha 9-Letňany) - Vynikající!

První dojmy - První dojmy byly skvělý, další už jen lepší. Motorka je to opravdu bezporuchová a hlavně ukrutně levná na provoz. Spotřeba kolem 5,7l, po 10tis.km výměny oleje a filtru, po 20tis.km vsechny (včetně kardanu a převodovky) oleje + oba filtry + svíčky. Jednoduchý, prostý, funkční.

Najel jsem s ní 101000km a po šesti letech se slzou v oku prodal. Ať slouží stejně dobře jako mě.

Výbava: ABS, počítač, drátěný kola, hefty
Doplňky: Garmin Zümo660, sedla Sargent, kufry BEGR, výfuk Leo Vince factory, padací rámy Hepco Becker, světla Hella, alarm.. Nejaky ty "nutnosti" od Touratechu.

Koupil jsem ji v prosinci 2007 se 7600km.
Za těch zbylých cca 92.000km mi 3x praskla žárovka v předním světle a 1x prosáklo gufero na kardanu (300Kč).

Dvě věci ale považuju za velkou slabinu.
1) sedlo řidiče... Sargent byla ta nejlepší investice, kterou si 12GS fakt zaslouží. Originál sedlo je příšerný, nesmysly tipu Airhawk jsou spíš na škodu než k užitku.
2) ochrana nohou před vodou... kdyby existovala nějaká soutěž, která motorka je schopna naházet řidiči co nejvíc vody do bot, 1200GS by byl jasnej vítěz.

Pokud jde o kufry, doporučuju vyhnout se orig. vario kufrům. Topcase jediný vario mám, prostě k motorce dobře padne. Vozím ho pořád, je ale potřeba ho přišroubovat k plotně, jinak o něj na 98% přijdete.
Kufry jsou samy o sobě hodně těžký, prostoru uvnitř je málo, díky bočnímu otevírání se vám obsah vysype při každém otevření. Variabilita na úkor hmotnosti a prostoru. Oba boční kufry pojmou míň věcí než topcase Maxia od Givi. Nechal jsem si ušít BEGRy na míru, jsou tvarově hodně blízko orig. hliníkáčum z Adventure, ale za znatelně jinou cenu. Kvalitní, pevný, naprosto odolný vůči vodě. Můžu určitě doporučit.

Pro případné zájemce... Jeden odfláknutý cestopis z dovolené 2010 na balkán zde: http://www.motorkar...lkan-2010-17899.html

Petr_TA
Petr_TA napsal 03.02.14 v 08:24 10b.

Luxusní brambora

Macek01
Macek01 napsal 22.08.13 v 10:11 10b.

Krásnej stroj , taky sem mu propad a souhlasím se vším co píšeš. Je to pro mě dokonalej stroj co mi otevřel možnosti.

Peterka72
Peterka72 napsal 27.04.13 v 11:01 10b.

Supor stroj , také ji mám v plánu přikoupit . Přeji dalších 100000 spokojených kilometrů .

dannj
dannj napsal 15.07.12 v 20:56