Jawa 650 Classic (2007)

Vlastník Johny_R
Vloženo 5.7.2007
Aktualizováno 26.2.2016

Vloženo: 07.06.2021, Uskutečněno: 07.06.2021, Zhlédnuto: 64x

Nejen RVM je člověk živ a tak jsem se pustil do údržby na 650 - to je taková opravdová Jawa, kde člověk může uplatnit svůj tvůrčí talent a um a to mě prostě baví.
Bylo nutností už vyměnit olej, takže jsem s do toho pustil a protože opravený závit drží dobře, filtr a olej jsem měl, šlo to hezky a bez probémů.
Vypustit olej z motoru, z olejové nádrže, nádobky na filtr, vše nechat vykapat, vytřít, vyměnit... no a za nějakou hodinu bylo hotovo. Mezitím jsem ještě vyčistil vzduchový filtr, udělal další výztuhu nepovedeného airboxu, prodloužil nohu policajta, všechno to složil a Jawka je zase jako nová, ba ještě lepší.
Olej stále používám Mogul moto 10W40, nemám proti němu výhrad.
Pak jsme se vydali na krátkou projížďku a reference spolujezdce jsou výmluvné - nejlépe se cítí (posez, pohodlí) na 650. RVM i 350 nejsou tak pohodlné, přes hrboly ho tluče do zad kufr, na 650 ne, ale to je také z toho důvodu, že jsem tam vyrobil velkou, měkkou opěrku, která je dobře umístěna.
Motorka jela skvěle, vytažené vidle snad i pomohly - do zatáček to šlo velice dobře, mám pocit že ve dvou lépe než při solo jízdě.
Motor jede skvěle a při srovnání s RVM, aspoň na základě pocitů, je přeci jen 650 živější a reakce na plyn ostřejší - o něco větší objem a karburátor přeci jen dělají své. Však to na spotřebě bere také o dost více. :)
U RVM vede rozhodně ovladatelnost, podvozek a brzdy.
Spokojenost je ale se vším, každá mašina má své kouzlo a tak si jej užívejme, dokud to jde.

Kybergreg (88) napsal 07.06.2021 v 13:31

No jo, Clasic nemá sedla, ale křesílka, není divu, že se na něm spolujezdci sedí nejlíp.

Milan1963 (271) napsal 07.06.2021 v 11:15

• Ložiska kol, pneumatika

Po nějaké době zase zdravím všechny a přidávám další zkušenost a poznatky z údržby mé Jawy 650. Během zimní údržby jsem si tak točil koly a z předního se mě zdálo, že se ozývá hučení. Tak jsem si naplánoval výměnu ložis

Vloženo: 09.06.2022
    Uskutečněno: 09.06.2022
  • Oprava předních tlumičů

Ahoj a hezké dny přeji všem. Aby do pěkného počasí bylo co dělat, tak se klacík rozhodl přihlásit o svůj díl času a práce a to za pomoci protékajících gufer na předních vidlicích. Už dlouhou dobu jsem pozoroval, jak je

Vloženo: 09.09.2021
    Uskutečněno: 09.09.2021
  • Baterie...zase...

Ahoj všem a krásné kilometry do stejně krásných dní. Studené a trochu nešťastné počasí pro motorkáře je na nějakou dobu pryč, příroda je velmi potěšena a tak teď je řada i na nás. Za dobrého počasí jsem se pustil do řá

Vloženo: 04.06.2021
    Uskutečněno: 04.06.2021