Jawa 650 Classic (2007)

Vlastník Johny_R
Vloženo 5.7.2007
Aktualizováno 26.2.2016

Vloženo: 04.05.2020, Uskutečněno: 04.05.2020, Zhlédnuto: 11x

Ahoj všem do hezkých dnů před námi a po dlouhé době musím přidat nějaké informace a druhé Jawce, ať je vidět jak hezky a radostně jezdí.
Více kilometrů najezdím teď na 350, ale vyšetřil jsem nějaký čas, Jawku připravil na novou sezónu a vyrazil jsem na cesty. Příprava na novou sezónu se skládala jen z kontroly, jinak nebylo potřeba dělat nic. Vše funguje jak má, žádná závada, žádné vylepšení, takže jen tady něco namazat, zkontrolovat a jinak jezdit a jezdit.
Chvíli jsem si musel zvykat na jiný posez, geometrii, ovládání, ale jak jsem se s 650 zžil, byla to radost ji prohánět cestou i necestou a užívat si velmi příjemného chodu a zátahu motoru, pohodové ovladatelnosti a komfortu.
650 není tak mrštná jako 350, hůře se vodí do zatáček, ale výše postavený výkon motoru a nesrovnatelná účinnost brzd se postarají o parádní zážitky.
Jsem velmi spokojen s novým sekundárním převodem - motor točí při 90 méně otáček, zároveň má pořád hodně síly, řetěz 520 chodí tiše a tak samotná jízda je příjemná a oproti 350 i tichá.
Musím velmi pochválit účinnost přední brzdy. Plovoucí kotouč od Goldfrenu, stejně jako destičky S33 jsou velmi odladěná kombinace a jak jsem přemýšlel nad panceřovou hadicí, tak ani nevím jestli ji budu chtít. Oproti brzdě na 350, kde je také kotouč, vcelku mě jeho výkon dostačuje, je účinnost brzy na 650 násobně jinde, až mám pocit že ji postavím na předek. S funkcí původního kotouče se to srovnat nedá a až se tento ojede, půjdu do něj opět. Když jsem jel po polní cestě tak se mě to až vymstilo - stačí lehce přibrzdit a předek jde do smyku. Ale ustál jsem to. :)
Pro letošní rok neplánuji žádné opravy a úpravy, motorka dělá co má a jak má. Takže si jen užívat báječnou jízdu. A to přeji i všem vám.
Jawa žije!

• Ložiska kol, pneumatika

Po nějaké době zase zdravím všechny a přidávám další zkušenost a poznatky z údržby mé Jawy 650. Během zimní údržby jsem si tak točil koly a z předního se mě zdálo, že se ozývá hučení. Tak jsem si naplánoval výměnu ložis

Vloženo: 09.06.2022
    Uskutečněno: 09.06.2022
  • Oprava předních tlumičů

Ahoj a hezké dny přeji všem. Aby do pěkného počasí bylo co dělat, tak se klacík rozhodl přihlásit o svůj díl času a práce a to za pomoci protékajících gufer na předních vidlicích. Už dlouhou dobu jsem pozoroval, jak je

Vloženo: 09.09.2021
    Uskutečněno: 09.09.2021
  • Olej 2021

Nejen RVM je člověk živ a tak jsem se pustil do údržby na 650 - to je taková opravdová Jawa, kde člověk může uplatnit svůj tvůrčí talent a um a to mě prostě baví. Bylo nutností už vyměnit olej, takže jsem s do toho pust

Vloženo: 07.06.2021
    Uskutečněno: 07.06.2021