ČZ 250/475 (1964)

Vlastník mais
Vloženo 6.2.2004
Aktualizováno 7.3.2005

Kompletně zrenovovaná.. Má navíc pouze dvě zrcátka, blinkry (dnešní nutnost) a nosič..

Zkušenosti: Tuhle motorku mám už nejaký pátek a dost jsme toho spolu prožili... Myslím, že Ti co říkají, že Jawa a Čz nejsou spolehlivý buď neví o čem mluví, nebo se o motorku nestarali.. Já jsem na téhle najezdil hezkých pár tisíc kilometrů a nedojel jsem jen jednou, protože mi vyhořel stator dynama. Jinak jsem dojel i se segrovkou, která se rozlomila a proběhla se okolo válce, tak, že byla vložka i píst na odpis.. Co dodat?? Snad jen, že renovace proběhla v zimě 2002/2003 a během ní se tato motorka změnila z 125/473 na 250/475.

2004:
Tak přibylo pár lehčích, ale i težších kilometříků a bohužel i jedno nedojetí :o(. Nemůže za něj ovšem motorka, ale moje maličkost, jo za blbost se platí... ovšem celý problém vyřešila oprava palivového kohoutu (nové těsnění) a drandilo se vesele dál... Zatímco se teď motorka tiše oddává zaslouženému zimnímu spánku je čas dělat jiný věci... V létě si ovšem velice užila během srpnového týdne najezdila 1500 km bez jediné poruchy a prozkoumala přitom několik horských masivů. Nikde ostudu nedělala a dokonce byla místa kde za sobou nechal řadu silnějších strojů.

Cesty: obecně bych to nazval spíš klidnou cestou kamkoliv, ale nějak zvlášť ji netýrám...ale doporučil bych Šumavu, okolí Konstantinek a Karlových Varů

mais napsal 12.10.14 v 16:29

Díky, no příští rok se zase podívá na nějaký výlet, pořád to chce něco doladit, ale to neva, času snad ještě desítky let..

trigr
trigr napsal 10.10.14 v 00:29 10b.

Kraska snad ta moje bude taky jednou k svetu

napsal 16.12.07 v 11:37

Bluesrider: težce a blbě - něco mám jako sysláty z dob, kdy se lidi těchle motorek zbavovali za odvoz, občas něco na burze, občas něco v nějakým motoshopu, ale celkově už jí mám jen na kochání pár km ročně, na ježdění mám jinou - udržet tohle při životě na denní ježdění znamenalo takřka nepřetržitě shánět a pátrat po dílech "pro strýčka příhodu"

Bluesrider
Bluesrider napsal 22.08.07 v 10:15

A kdepak sháníš náhradní díly?

napsal 03.08.05 v 18:51

Díky, já vím a doufám, že jí pořídím bratříčka nebo sestřičku bohužel teď není moc času... []