Charismatická Italka na cesty co ke mně pasuje
Motorka koupena od FIRMA:AMG moto (Kobeřice) - krátká zkušenost, ale zatím mi vyšli ve všem vstříc.
Výška jezdce: 193 cm
Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Honda CRF1000L Africa Twin: má ji každý
Yamaha Tracer 9 / 900: vzhled a řekl bych více sportovní než cestovní
Honda Forza 750: skvělé chrání, určitě se s ním dá docestovat všude. Ale na moji výšku na hranici a vezmu si ji na starší roky až nezvednu nohu u motorky přes sedlo
První dojmy - Nepasuje mi jen do ruky, ale na celé tělo ?
Motorku bych doporučil pro - pro toho kdo ji opravdu chce. Ale spíš pro vyšší postavy.
Doplňky na motorce - vyhřívané gripy, komfortní vyhřívané přední i zadní sedlo, hlavní stojan, Mia aplikace, quickshifter, padací rámy, ochrana kardanu, boční kufry, roll bag.
Recenze
Motorku jsem vybíral poměrně dlouho. Chtěl jsem motorku, která mně bude bavit, bude mít svůj projev, bude vhodná na cestování a ideálně bude mít kardan. Rád jezdím do Itálie a roky okukuji italské motorky. Takže tím, že je to Italka, tak je pro mně jen bonus.
Převzal jsem 28.5.2026 v AMG Moto v Ostravě Vítkovicích. Je to limitovaná edice Duecento Tributo č.1131. Tu limitku jsem vzal i proto, že bych si tyto doplňky, které v má v sobě, stejně dokoupil.
31.5.2026 / neděle
Mám zatím najeto prvních 300km a hodnotím pozitivně posaz a projev zajížděného motoru. Cítím se na ní v zatáčkách bezpečně, nedivočím. Ten zvuk je pro mně lahoda. Ty charakteristické prvky jako letmo uložené kolo s kardanem, podélně uložený vidlicový dvouválcový motor, dratěné kola, ty turbíny v zadním světle, přední světlo s orlem, to mně prostě baví. Není tady tak rozšířená, takže se za ní i leckdo otočí. Ten zvuk při startu, lahoda. To škubnutí při zařazení jedničky, to je jak ten charakter té pravé italky co právě říká "jsem tu pro tebe, nezapomeň" ?
Guzzi je vždy dobrá volba
Věřím, že bude dělat radost jako ta moje! Kolama dolů!
Mam #0326... Po prvním servisu jsem za to začal tahat, ale řekl bych, že až po cca 3000km si všechno sedlo. Hlavně podvozek a agregát, docela i ten quickshifter. Kovadlina v převodovce asi bude furt a naopak brzdy jsou od prvního km 100%. Stelvio si u mně muselo projít nedobrovolně tvrdou zkouškou - u žádný motorky jsem neměl takový štěstí v neštěstí. Ve finále jen odřenej padák a blaster... Každopádně: 1. den nedostal jsem přednost od Passata > Stelvio hozeno v křižovatce o zem. Přesně 7. den sražená a přejetá srnka > bez pádu jen všude chlupy, sliny, hovna atd. A tejden na to paní vezla na vleku nezajisteny jekly - neměl jsem odvahu je chytat, tak jsem to radši elegantně položil na šterkovou cestu. To se prostě ani nedá vymyslet...
Tak to je fakt hezkej kousek.