renocar_unor



PROFIL MOTORKY

Benda LFC 700 (2026)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník bendajenda
Vloženo 2.4.2026
Aktualizováno Dnes v 11:52
Zobrazeno 3 062x
HODNOCENÍ PROFILU OD 5 UŽIVATELŮ
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 10

Popis motorky


Z divokýho naháče Yamaha MT 10 na klidnější cruiser.

Výška jezdce: 178 cm

První dojmy - Změna stylu. Učím se projíždět zatáčky, holt to má nízký podvozek...

Recenze

Změna stylu.
Z divokýho naháče na klidnější cruiser.

Yamaha MT-10 byla čistá bestie, adrenalin v každým přidání plynu. Ale přišel čas zpomalit. Ne kvůli tomu, že bych musel… ale protože chci. Chtěl jsem něco, co mě nebude nutit jet pořád „na krev“, ale naopak mě pustí do pohody a delších jízd bez tlaku.
Benda 700 LFC Pro mě dostala hlavně designem, posedem a celkovým charakterem. Nízký posez, nohy dopředu, ruce v klidu. Motorka, na který si sedneš… a hned víš, že dneska nikam nespěcháš.
Zkušenosti
Zatím ji zajíždím, takže se držím při zemi a motor úplně netrápím. Ale i tak je jasný, že má dost síly a hlavně příjemný, plynulý projev. Žádný kopance, všechno hezky čitelný.
Upřímně jsem zvědavý na ten moment, kdy konečně otočím heftem naplno a nechám ji nadechnout až k 11 000 — tam se teprve ukáže, co v ní fakt je.
Jízda - ovladatelnost:
Na cruiser překvapivě jistá. 2 jízdní režimy, zatím jsem nepřepnul na režim sport, drží stopu a nepůsobí těžkopádně.
Motor: Klidnej, kultivovanej, ideální na pohodu. Žádnej nervózní charakter.
Brzdy: Bremba zatím bez výhrad, dávkování v pohodě.
Podvozek: Naladěnej spíš komfortně, přesně jak má u tohohle stylu být. Vzduchové pérování super.
Spolujezdec: Spíš nouzovka na kratší jízdy, není to vyloženě cestovní gauč pro dva.
Úložný prostor: Klasika — skoro nic, musí pomoct doplňky (zatím toho moc není)
Spotřeba: Zatím to vypadá rozumně, ale uvidím až po zajetí.
Servis a poruchy: Zatím bez zkušeností — všechno nový, všechno funguje.
Kde se cítí nejlépe?
Zatím kolem komína na okreskách a pohodových vyjížďkách. Tam dává všechno smysl — tempo, posed, charakter. Ideální na „jen tak se projet“ bez cíle. 1. května opět Rakousko, tam se ve vracečkách uvidí jak to vše bude fungovat.
Ve městě se neztratí, ale není to úplně její hřiště — přece jen je větší a chce trochu prostoru. A sportovní tempo nebo ostrý zatáčky? To není její svět. Tam byla MT-10 úplně jinde.
A víš co?
Dává to smysl.
Síla už nemusí křičet. Může jen tiše plynout.
P.S. Už slyším...jéžiš je to Čína

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
nexus
nexus napsal 07.04.26 v 08:07 10b.

Stroj je to zajímavej . Batman v dobrém slova smyslu. Jen mi připadá , že svým vlastním komentářem sám sebe přesvědčuješ proč. To, že ostatní výrobci něco dělají v PRC nemá nic společného s hodnocením Bendy. Každopádně koukal jsem i na Youtube a mašina je zajímavá a ať dobře slouží.

Slow
Slow napsal 06.04.26 v 21:40 10b.

Přijde mi to jako taková aktuální reinkarnace 80tek...alá
Kawa ZL600, Yamaha FZX750, apod, takový mix stylů..
Škoda že to nemá V4 a pohon řemenem jako některé sestry...to byl zase "exot"

Bubak-z-Nemecka
Bubak-z-Nemecka napsal 05.04.26 v 23:33 10b.

ivan666
ivan666 napsal 04.04.26 v 10:31 10b.

Taky se mi líbí. Všechny "nešvary" mám na Vultusu, tak jsem jen okukoval. Ať ti slouží

bendajenda
bendajenda napsal 03.04.26 v 11:08

Japonské motocyklové značky (Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki – tzv. „japonská čtyřka“) ve velké míře využívají subdodavatele z Číny a dalších asijských zemí pro výrobu dílů, a dokonce i pro montáž celých motocyklů. Výroba dílů a komponentů: Většina japonských výrobců odebírá komponenty (elektroinstalace, plasty, menší díly motoru) od čínských dodavatelů, aby snížili náklady.
Kompletní výroba v Číně: Japonské značky mají v Číně vlastní továrny nebo úzce spolupracují s lokálními partnery. Například Honda vyrábí miliony motocyklů (včetně modelů jako Super Cub) v Číně.
Zatímco dříve byla Čína vnímána pouze jako zdroj levných součástek, dnes se z ní stává centrum pro výrobu i pro střední třídu motocyklů.
Čínští výrobci (např. CFMOTO, Loncin/VOGE) se stali technologicky velmi vyspělými a dnes vyrábějí motory nebo celé motocykly nejen pro japonské, ale i pro evropské značky (KTM, MV Agusta, BMW).

Více komentářů



TOPlist