Stylový elektrický naháč s moc pěkným zátahem.
Motorka koupena od kamaráda z Německa.
Výška jezdce: 174 cm
První dojmy - První dojmy z Brammo Empulse R defakto nebyly první, jelikož už 6 let vlastním Victory Empulse TT, což je velmi podobný stroj. Rozdíly které jsem postřehl při krátké zkušební jízdě byly v podstatě jen širší zadní pneumatika, vyšší maximální výkon a ostřeji namapovaný elektromotor.
Motorku bych doporučil pro - Tenhle konkrétní stroj nejspíš jen pro nadšence nebo sběratele, jelikož v současnosti jsou už jeho parametry překonané.
Doplňky na motorce - Původně tam byly boční látkové tašky SW-motech, ale ty jsem sundal, jelikož jejich držák nebyl moc estetický.
Recenze
Tuhle fešnou elektromotorku jsem koupil v podstatě neplánovaně. U kamaráda z Německa se loni ohřála jen pár měsíců a jelikož nutně potřeboval prostor v garáži pro svůj nový Livewire S2 Del Mar, obětoval jsem se a za v podstatě symbolickou cenu jsem od něj tohle Brammo Empulse R odkoupil. Né že bych potřeboval další elektromotorku, ale jak už mnozí z vás nejspíš pochopili, jsem nejen majitel a uživatel elektrických motorek, ale také jejich sběratel
Brammo Empulse R sice není tak raritní jako jeho nástupce od Victory, ale i tak se jich vyrobily maximálně 1-2 tisíce kusů (Victory 219 kusů). Nicméně tento konkrétní kus je raritní v něčem jiném. Jedná se o profi přestavbu palubní nabíječky z původní jednofázové 3,3kW na třífázovou 9,3kW a navíc s vodním chlazením. Vzhledem k třífázovému nabíjení byl původní nabíjecí konektor typu 1 - J1772 změněn na Typ 2 - Mennekes. Dle informací od firmy, která tuhle přestavbu realizovala, bylo v EU takhle vytuněno pouze 5 kusů, ale pouze 4 kusy jsou stále pojízdné (jeden stroj byl zničený při nehodě). Takže další rarita v mé e-moto garáži ![]()
S motorkou jsem toho zatím moc nenajel, jelikož jsem jí koupil těsně před zimou a navíc jí mám stále na Německých registračních značkách. Na jaře jí samozřejmě přihlásím a začnu testovat, abych o ní mohl napsat trochu víc řádků. Zaměřím se hlavně na rychlost nabíjení, jelikož ostatní záležitosti budou hodně podobné s Victory. Pár rozdílů kromě postřehů zmíněných v prvních dojmech se však přesto najde také v designu a parametrech. Brammo má trochu nižší kapacitu baterie, 6 menších bateriových modulů (oproti dvěma větším u Victory), vyšší výkon a maximálku. Kromě širšího zadního kola je to jiný materiál potahu sedla, jiný design stupaček, jinou HV kabeláž a elektrické komponenty.
Už se těším na to, až se svou novou elektromotorkou vyrazím letos na jaře na první výlet nebo e-moto sraz ![]()
Ještě bych doplnil pro ty, kteří se ještě neseznámili s mou elektromotorkou Victory Empulse TT, že i toto Brammo Empulse R se vyznačuje tím, že má 6-tistupňovou převodovku ovládanou mokrou spojkou, což není u elektromotorek všeobecně vůbec běžné ![]()
Dále zatím přikládám odkaz na dobové propagační video z roku 2013, než natočím něco vlastního ![]()
youtu.be/A5fj3_VoXKo
Panet: „Mašina“ je hovorový výraz pro stroj, lokomotivu nebo motorku. Často se používá přeneseně pro technické zařízení. Tudíž tě zklamu, ale Brammo Empulse R mašina je
Atilla 3778: Do roku 2013 jsem o jeho existenci taky netušil, dokud jsem tohle "monstrum" nepotkal na předváděčce v Mnichově. Tehdá jsem samozřejmě nepředpokládal, že ho jednou budu mít v garáži
Neměl jsem nejmenší tušení, že taková motorka existuje. "Elektrický Monster"
Elektrický dopravní prostředek... néééé mašina.
Páni, netušil jsem tak pozitivní ohlas a zhodnocení v podstatě už e-moto veterána
Díky všem za komenty a vysoká hodnocení 






elvis78: Ty stříbrné přezky jsou nerezové držáky jednotlivých bateriových modulů, kterými se to kotví k šikmému hlavnímu rámu. Šlo by to přestříknout nebo přelepit fólií, ale nejspíš to tak nechám
StB: Vidíš, to mě nenapadlo, dát ty bateriové moduly naležato a vysunout je do boku, mohla by se dovnitř vejít větší kapacita baterie
Gilles: Je to šmrncovní naháč ještě v dnešní době, ikdyž technologie a parametry jsou už dávno překonané. Přídavné nabíječky nejsou úplně vzhledné, ale jinam než pod sedlo se nevešly. Zkusím na to vymyslet nějaký aerodynamický kryt
berry78: Nerad to říkám, ale líbí se mi i benzínové motorky, konkrétně značka Ducati a Kawasaki je mému srdci asi nejblíž
PSanec: Odvaha je potřeba, to je fakt. Zvlášť u zatím moc neprobádaných a nevyzkoušených technologií
koki888: Pokrok mám rád též, hlavně když je stále velký potenciál něco vylepšovat, v tomhle případě jednoznačně baterie mají ještě co dohánět. Tohle je sice jen 13 let stará motorka, ale vývoj v této oblasti jde hodně rychle kupředu
Marty-V11: Jo, doba a vývoj v oblasti elektromobility jsou tak rychlé, že to pomalu ani nestačím sledovat
Targus: Já taky žasnu, ale těší mě to. Ohledně ergonomie to není až tak zlé. Je to trochu sportovnější posez, více ohnuté nohy, ale jinak horní část poměrně vzpřímená. Moto váží dle specifikací asi 213kg, s těmi přídavnými nabíječkami o pár kg víc
Žasnu, jak tady všichni píšou, že se jim ten kafemlejnek líbí. Jen jsem se podíval na trojúhelník řídítka - sedlo - stupačky, už mě bolí za krkem.
A e-kája naštěstí nenapsal, kolik ten vozík - dvoukolák - bateriák váží.