Honda NT1100 (2023)

Vlastník ALW
Vloženo 13.5.2023
Aktualizováno 21.7.2023

Pohodlný a hbitý cesťák, vzešlý z Africy - stejný motor, stejná převodovka i rám, ale lepší na silnici díky menšímu přednímu kolu, větší ochrana jezdce i spolujezdce a ve standardu výbava, kterou jsem na Africe dokupoval.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř

První dojmy - Pozitivní změna oproti Africe, kterou jsem měl ve stejné verzi, čili 1100 DCT, protože jezdíme téměř výhradně po silnici a takový cesťák u Hondy dlouho chyběl. NTéčko je vyšší, parametry má téměř shodné s litrovým Versysem, ale už v Africe mi učaroval automat DCT a to nikdo jiný nenabízí.

Motorku bych doporučil pro - Zkušenější jezdce, kteří hledají pohodlné a svižné svezení kolem komína, ale také chtějí dojet na druhou stranu zeměkoule.

Doplňky na motorce - Ve standardu jsou vyhřívané hefty, hlavní stojan, zásuvka na 12V, nastavitelné plexi a boční kufry, dokoupil jsem originál topcase, komfortní sedla a designovou páčku parkovací brzdy včetně jejího krytu.

Cca 15 let jezdím Hondy, výhradně cestovní endura, od Dominátora, přes dvě Africy XRV, Varadero, Transalpa 700, Africu 1000, pak Africu 1100DCT a loni na Honda Festu se nám zalíbila zkušební jízda na NT 1100DCT tak moc, že jsme si na další den domluvili celodenní výměnu naší Africy za předváděčku od dealera a bylo rozhodnuto. Objednal jsem NT, po zimě prodal zánovní Africu a druhý jarní den si převzal nové NT v bílé barvě.
Mám po prvním servisu a zatím velká spokojenost, techniku znám, ale svezení je pro mě snazší na ovladatelnost, pohodlnější na posed (máme příplatková sedla) i ochranu řidiče i spolujezdce.
Nerovnosti zvládá velmi dobře, samozřejmě má limity dříve než Africa, ale i tak zvládá prakticky veškeré nástrahy, které české silnice na každého z nás chystají.

Myschan
Myschan napsal 16.05.23 v 07:47 10b.

V bílé je podle mě nejhezčí

petr13
petr13 napsal 15.05.23 v 12:13 10b.

SLAY
SLAY napsal 14.05.23 v 22:07 10b.

Tak tos mě překvapil ,nevěřil bych že se zbavíš Afriky fakt že ne .Není to proti Africe takové usedlé ???

Gahan37
Gahan37 napsal 14.05.23 v 08:55 10b.

Motorka asi dobrý, já skoro vždy obdivuji, že se někdo dokáže i stejně obléknout

Pupi04
Pupi04 napsal 13.05.23 v 21:25 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu