KTM 890 Adventure (2023)

Vlastník crasherx
Vloženo 4.5.2023
Aktualizováno 4.5.2023

Po přečtení tuny popisků, recenzí, X článků nejen tu, ale i na dalších (světových) fórech, shlédnutí bambilionu videí a finálně i po testovací jízdě jsem se rozhodl si pořídit tuto sympatickou, velmi dobře vykrmenou Zrzku z Mattinghofenu. Proč? Protože js

Motorka koupena od FIRMA:AUTONOVA BRNO (Brno-Brno Město) - Obecně spíše spokojenost. Nicméně kompletně celá Autnova (auta i moto) byla koupena Kooperativou (VIG). Tzn. došlo ke kompletní změně ve vedení i v provozu. Zatím cca 1 měsíc zkušeností s novým personálem.
Klady:
- určitě testovací týden, hodně velký dobrý (na výběr z 8 strojů KTM a 1 GasGas 700), probíhalo to celý týden (po-so) a stačilo se pouze zarezervovat dopředu, kromě kauce se za samotné půjčení neplatilo, pochopitelně nebyly k dispozici upe všechny modely, ale i tak si člověk mohl udělat napříč celým spektrem modelů a kubatur (mě třeba velmi mile překvapil Super Duke 1290, jak je strašně jednoduché a příjmení na ovládání, i v nižších rychlostech a ve městě)
- zajímavé akce (nebojí se zlevnit posezónní zboží)
- relativní ochota vyjít zákazníkovi vstříc (např. s termíny, posuny objednávek atd.)
Zápory:
- při koupi nového Advika mi bylo řečeno, že má v sobě již tempomat (že není součástí Tech Packu, který se musí dokoupit - při zjištění opaku mě to trochu zamrzelo, snad v tom nebyl záměr, ale bylo to jen přeřeknutí při prodeji)

Honda XL750 Transalp: Nový Transalp startuje na 250k Kč. Avšak když na něj člověk mrkne, tak zjistí, že je Transalp stavěn spíše na cruising a silnice - nemá kryt motoru, schované svody výuku, atd. S doplňky je člověk na 280-300K Kč což je už je cenovka KTM Advika 790.
Honda CB 500X: Kamarád si ji pořídil vloni (2022). Je to lehký a snadno ovladatelný stroj, který i pro borce 188 cm není malý. Navíc jeho cenovka kolem 180k Kč je extrémně příjemná. Strašně jsem si tuto Hujdu oblíbil. Žel po 3 týdnech testování mi byl výkon slabý (35kW)
KTM 790 Adventure: Byť jsem měl z většího výkonu u 890 už trochu respekt a zároveň jsem si myslel, že bude 790 lépe ovladatelné v terénu, tak nová 890 mě pozitivně překvapila a vysvětlila, že víc je víc :D

První dojmy - Když jsem s Advikem 890 vyjížděl z Autonovy, už to nebylo úplně poprvé s tímto typem, protože jsem si již dříve měl možnost projet 890 Advika R, takže jsem velmi tušil, do čeho jdu. Pomazlil jsem se s ním, udělali jsme si pár mandatorních fotek, aka naše ,,poprvé" a pak jsme hezky polehoučku a pozvolna vyjeli přes spoječku ze zadního parkování u servisu před prodejnu. Tam na nás čekal už doprvnod na první spanilou jízdu. Vzali jsme to přes město, na Vinckách udělali první hladovou zastávku u Shellky a pak to dalšími okruhy a smyčkami vzali z5 do Autnovy. Po cca hodině jsme měli namotaných prvních 20 km. V Autonově jsem si vyzvedl papíry a jeli jsme domů (: Tak nějak, jak nám to zrovna přišlo pod nos. Takže 1. den, 1. pár hodin a už měl Advik 60 km na kontě ^_^ Bylo to všechno velmi příjemné (:

Motorku bych doporučil pro - Pro mě, to je bez diskuze (#trocha sobeckosti neuškodí :P ).

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam accumsan nibh ut erat lobortis porta. Cras fermentum nisl mi, ac lobortis dolor euismod at. Donec ullamcorper sed urna ac consectetur. Nullam eu posuere nisl. Curabitur felis nulla, mollis vel nisi sit amet, ultrices elementum metus. Pellentesque vestibulum ornare rhoncus. Sed molestie, mi nec rhoncus suscipit, magna dolor posuere risus, sed consequat eros lacus quis augue. Aenean vel odio fringilla, dapibus dui eu, sagittis purus.

crasherx
crasherx napsal 04.05.23 v 15:22

Čau @Pedl,
díky ^_^ Upřímně, vidím to stejně. Ne že by to nízké těžiště bylo Translapu k tíži. Ono když mají všechny moto těžiště výš, zvykneš si na to. Nicméně jakmile jednou zažiješ to nižší těžiště, kterému nádrž dole a nový motor strašně prospívá, ... už prostě nechceš jinak Je to masakr. Advik má s plnou 204 kg a přijde mi jen o trochu těžší, než EXC. A přitom tam je rozdíl skoro 100 kg :D Je to ultimátum brutalita :D

Pedl
Pedl napsal 04.05.23 v 12:33 10b.

Dobrá volba. Myslím, že nový Transalp není tak odolný a taky nemá tak nízké těžiště.