Kawasaki KLE 500 (2005)

Vlastník D4NY
Vloženo 29.4.2023
Aktualizováno 25.7.2023

Dlouho jsem se rozmýšlel zda letos udělat změnu a nakonec změna byla a jsem za ní opravdu rád :)

Aprilia Pegaso 600: Pegaso je jednoválec a má menší přední kolo.
Kawasaki Versys 650: Vesrys je spíše více silniční motorka nez enduro :)

První dojmy - První dojmy z motorky pri koupi bylo to, že je to úplně jiný level než na co jsem byl zvyklý z malého naháče. :) Motorka hezky velká v srovnání s Kawasaki ER5 na které jsem jezdil do teté chvíle.Tím pádem se na ni příjemně sedí a je z ní pěkně vidět před sebe a auta před sebou.

Motorku bych doporučil pro - Motorkja je skvělá pro ty kterým stací měnší objem motoru, ale i tak motorka jede krásně. je to hravá motorka, skvělá do města, na okresky, ale i na dalnici se neztratí. Celkem univerzání pohodlná motorka :)

Doplňky na motorce - Na motorce jsou padáky od SW-motech
dále vyhřívané rukojeti OXford
vyšší plexi s nástavcem nahoře, opravdu skvělá věc a jizda je příjemna i ve vyšších rychlostech :)

Do doby než jsem pořídil KLE jsem jezdil na Kawasaki ER5. malý naháč byl hravý a jezdilo se mi na něm pěkně, ale po 4 letech jsem citíl že to chce už změnu. Dlouho jsem přemýšlel co by jsem pořídil "nového". něco pohodlnějšího a více cestovnějšího než naháč a hlavně něco s čím by se dalo zajet i mimo asfaltku. Po zdlouhavém několika týdením brouzdáním internetu a sledování aktuální nabídky strojů jsem přemýšlel nad Aprilii Pegaso, Kawasaki Versys a Kawasaki KLE. časem mě Versys pustil jelikož to je hlavně motorka na silnici a někam na polnačku se to tahat clověku fakt asi nechce. Později jsem opět vyloučil dalši stroj a to Pegaso, odradil me jednoválec jelikož vím jak jednoválec umí klepat a na delší cesty by to mohlo byt otravne a hlavně menší přední kolo než má KLE. u KLE byl další plus k vyběru a to že stejný motor jsem už mel v ER5 a vím že je spolehlivý a údržba je snadna, hlavně do KLE se ten motor dával nejakych 16 let takže proc by neco menili když to funguje, takže vyber byl a vyhrálo to KLE. po dalším dlouhém přebírání inzerátů jsem našel a jel se podívat na jedno KLE skoro přes celou republiku. Motorka se mi moc zalíbila a už jsem si ji vezl domu 320km.
Na motorku jsem si hodně rychle zvykl a jízda na ní je příjemná. z motorky je krásný vyhled a je vidět i před auta před sebou. i když je podvozek krásně měkký tak motorka drží i v zatáčkách krásně a člověk se nemusí bát že by uskočila. Točívý motor který má 6 rychlostí se hodí i na dalniční přesuny a netrápí se na pětku jako endura v tehle kategorii (pegaso, transalp...) Co si musím chválit na motorce je faceliftové světlo které díky dvěma parabolám svítí hezky i v noci ( kulatá parabola na moji ER5 byla v noci za trest moc to nesvítilo :)
Motorku jsem už zkoušel i na polních cestách a i tam je krásně čitelná a podvozek zase perfektní. Jak jsem již psal, vyraběla se nějakých16 let bez nějakých změn tak to o nečem musí napovídat :)
Opravdu si na motorku nemúžu stěžovat a sjem spokojeny :)

Kulasec
Kulasec napsal 02.05.23 v 12:24

Hezký klepadlo

Holubp
Holubp napsal 02.05.23 v 09:45 10b.

Parádní stroj. Zajímavá změna, stejný motor, jiná motorka. Také jsem ji měl kdysi v hledáčku.

Matess727x
Matess727x napsal 01.05.23 v 18:58 10b.

Že sem tě dnes potkal v Černý v Pošumaví na konci hráze? Já na oranžový KTM 690 Duke. Za tebou jel i kamarád na TransAlpiku.. Jinak KLE-čko se mi dycky líbilo.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 29.04.23 v 05:44 10b.