Royal Enfield Himalayan (2022)

Vlastník FrenSmoker
Vloženo 4.4.2023
Aktualizováno 4.4.2023

Indická mula, která neprotestuje když skončí asfalt a její jednoválec spokojeně brumlá cestou necestou.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Poctivý kus železa s jednoduchou technikou na kterém se jezdí jako na horském kole. Jelikož stroj nedisponuje stádem splašených kobyl a stav ujeté vzdálenosti při odjezdu od prodejce byl 0.7 km, byla to příjemná zajížděcí vyhlídková jízda po silnicích II. a nižších tříd, kde se stroj i jezdec na něm cítí asi nejlépe.

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo hledá antistresový relaxační dopravní prostředek.

Doplňky na motorce - Padací rám tříbodový GIVI.

Vybráno jako druhá motorka pro relaxační jízdu po silnicích, které jsou v mapách obvykle znázorněny bílou, tenkou, nebo přerušovanou čarou.

Vzhledem k době pořízení (listopad) a následujícímu ročnímu období mám na Enfieldovi najeto nějakých 1300 km. Před pořízením jsem na něm absolvoval dvě hodinové zkušební jízdy a shlédnul všemožné recenze, takže jsem tak nějak věděl do čeho jdu. Tam, kde pro silniční motorku končí její revír se otevírají nové obzory a panoramata. Přestože papírové hodnoty vypadají nelichotivě, jízda na Enfieldovi je nadmíru příjemná a pohodlná. Spotřeba +-3l, za sebou máme první servisní prohlídku a jak lze u funglovky předpokládat, zatím bez závad.

Skromný příděl koníků poskytuje ideální kochací rychlosti k vnímání krajiny okolo, na okresce není brzdou a na dálnici tato motorka nepatří.

Na otázku, zda se dá na této motorce dobře cestovat je asi nejlepší odpovědí YouTube kanál holandské cestovatelky Noraly "Itchy Boots", která na tomto stroji cestovala z Indie do Holandska a pak na něm projela kus Jižní Ameriky. Osobně tak velké ambice nemám, ale doufám, že nějaké šotoliny na Balkáně shlédneme.

Stanooo
Stanooo napsal 06.04.23 v 19:33 10b.

Těší mě že takovýhle koncept motorky si stále ještě dokáže najít spokojené příznivce.
Mám tenhle stroj pět let a asi už ho neprodám, protože něco srovnatelného není.

zoller
zoller napsal 06.04.23 v 08:36 10b.

Tak ať slouží, dobrá volba, taky ji mám !!! . Itchy Boots jsem sledoval, skvělá holka na skvělé motce ( ale myslim, že v Americe už sedlala Hondu CRF300 Rally).

callowsick
callowsick napsal 05.04.23 v 16:40 10b.

tak schválně, jak dlouho jí vydrží ten status "druhý" motorky

pali3x
pali3x napsal 05.04.23 v 14:56 10b.

Skvelá motorka
Musím sa priznať, že pre mňa je Himalayan / Scram veľmi veľkým lákadlom...
Minule som ho videl zaparkovaného pri ceste a zaujalo ma, aká je tá motorka úzka, nemá žiadne plasty, pôsobí veľmi jednoducho - naozaj ako väčší bicykel
V každom prípade, teraz mám "novú" motorku s 2x takým výkonom . Zatiaľ sme toho spolu nenajazdili veľa, tak ťažko súdiť. Ale Himalayan a Scram si isto pôjdem skúsiť a uvidím, či by mi výkonovo stačil... Človek nikdy nevie a osobne výkon a rýchlosť k životu nejako extrémne nepotrebujem. Skôr by som dal prednosť jednoduchosti (v každom smere) a spoľahlivosti. Motorka je pre mňa prostriedkom na prečistenie hlavy .

31081
31081 napsal 05.04.23 v 07:43 10b.