Honda CB 600F Hornet (2009)

Vlastník Krteczek
Vloženo 31.3.2023
Aktualizováno 27.4.2023

Po delší pauze, dvojitém stěhování, koupi a rekonstrukci domu, svatbě a dvou dětech jsem se opět ocitl za řídítky :)
Aniž bych tušil, že při mém posledním rozloučení s původním Hornetem jsem se zmínil o tom, že se k němu možná zase jednou vrátím.

První dojmy - Před koupí jsem se byl namátkově podívat na pár dalších motorek, abych si vlastně ujasnil co chci. Yamaha XT 660R na mě byla bohužel moc vysoká, KTM Duke 390 mi připadal neskutečně zábavnej, ale měl jsem strach, že by mi výkon přestal rychle stačit (poloviční výkon i kroutící moment) a byla zase naopak až příliš malá. Hornet mi i po těch letech připadal povědomej, dobře ovladatelnej a dostatečně výkonnej a i vzhledově patřil mezi tím co jsem jsem měl v hledáčku (a co jsem si mohl dovolit) spíš ke špičce (8/10).

Zatím se v motorkách furt tak trochu hledám.. Hornet je pro mě skvělej univerzální a předvídatelnej stroj s pro mě naprosto dostatečným výkonem, ale tak trochu furt cítím, že bych ocenil i možnost jezdit trochu víc v terénu.

Párkrát už se mi stalo, že jsem s ním zabrousil do vyloženě nevhodnýho terénu (bláto, les, kameny..) a proto mi stále v hlavě šrotuje co že to za motorku bych vlastně optimálně chtěl. Ideální by byly samozřejmě dvě (nebo spíš tři - včetně skůtru), ale to si zatím neumím úplně představit :)

Aktuálně mám za sebou prvních 750km (+ STK, výměnu oleje a filtru) a těším se na jarní počasí, který se nezadržitelně blíží.