KTM 1290 Super Adventure (2022)

Vlastník gringoxk12
Vloženo 30.3.2023
Aktualizováno 30.9.2023

Ktm 1290 super adventure s 2022.
Jeto hodně zábavná motorka.

Motorka koupena od FIRMA:TOROLA racing (Frýdek-Místek) - Super přistup k zákazníkům mohu jenom doporučit.

Honda NT1100: slabší motor a absence elektrického podvozku

První dojmy - Prví dojmy z jízdy byly že moto nemá motor ale reaktor podvozek jde krásně nastavit podle toho jakou máte zrovna náladu. ...

Ktm sas 1290. se mi prvě úplně nelíbila ale čím víc se na ni koukám tak se mi líbí čím dál více zajímavé.

Motor to je kapitola sama o sobě síly má vážně hodně ale taky umí jet krásně v klidu a nejdou od toho nepřijemné vibrace. spotřeba je dobrá od 5- 6.5 litru. takže slušný dojezd na nádrž.

Podvozek je dost návykový ohledně elektrického nastavení, umí být pohodlný až houpavý ale taky tuhý že se nepotápí předek. Moto má nainstalovaný Tech Pack.

Další zkušenost napíšu během sezony.

Tak na reaktoru ujeto přibližně 6 000km. Motor mě nepřestal bavit. Na druhý rychlostní stupeň jde sama pod plynem na zadní a když se přeřadí na trojku tak to pokračuje. Co mě ještě překvapilo je spotřeba ať jezdím jak chci, tak přes 6 litrů se nedostanu. Průměrná spotřeba se pohybuje na 5L takže na plnou nádrž se ujede 400km. prostě super člověk nemusí pořád tankovat.

Podvozek funguje dobře jenom řidič musí přepnou na správný mód takže je jedno po jakém terénu jedete.

Pneu - Michelin Anakee Adventure. Fungují skvěle jak na cestě tak mimo. Ještě se mi nestalo že by třeba v náklonu uklouzly, nebo že by se rozklepal předek při vyšší rychlosti drží jak přibité. Akorát trochu hučí ale to se dá předpokládat podle vzorku nic co by vadilo.

Doplňky- turistické plexi + kratší plexi používám spíše to kratší. Tech Pack, Padací rám. Ergo. sedadlo.

Knedlík
Knedlík napsal 30.03.23 v 19:30 10b.

Vypadá krásně. Enduro jsem ještě neřídil, ale fakt se mi tohle líbí. A ta maska mi nevím proč připomíná battle druida ze star wars Hodně šťastných km.

Pemik89
Pemik89 napsal 30.03.23 v 17:47 10b.

krása ! Hodně spoko kilometru