Benelli TNT 899 (2008)

Vloženo 26.3.2023
Aktualizováno 26.8.2023

Oživování poprvé

Vloženo: 02.04.2023, Uskutečněno: 02.04.2023, Zhlédnuto: 32x

Tak jsme začali s oživováním. Palivové čerpadlo jsem sehnal. Je totožné s Aprilií SL1000 Falco. Pustil jsem se do výměny a z prevence jsem zkusil otočit klíčkem s odpojeným čerpadlem. Zběsilé cvakání/chrastění se spustilo opět, a tak jsem začal blíže hledat odkud jde. Nedalo to moc práce a našel jsem - krokový motor k regulaci volnoběhu. Místo cvakání se má při otočení klíčku pohnout do krajních poloh, což bohužel nedělá. Zkusil jsem tedy ventil na krok. motoru zatlačit na doraz a ejhle, beneláda normálně nastartovala a běžela bez problémů. Jen byl volnoběh cca 2500 1/min, což se dá přičíst plně otevřeným volnoběžným kanálům. Postupně, během několika startování v průběhu odpoledne, postupně volnoběžné otáčky padaly až k nynějším cca 800, což je málo a motoru se to nelíbí. Nový krokový motor pro TNT 899 se samozřejmě koupit nedá, avšak na fórech se doporučuje krok. motor z Triumphu. Stále mi to nedalo a pokračoval jsem v hledání, až jsem našel, že by ten samý krok. motor měl být použit na Benelli 752S. A za poloviční cenu oproti tomu z Triumphu. Objednal jsem ho. Pokračování příště...

Milan1963 (272) napsal 02.04.2023 v 21:36

Zajímavé....

• Účelová vyjížďka

Tak jsem tak říkajíc spojil příjemné s užitečným. Potřeboval jsem vyzvednout ozubené kolo na auto z opravy, a tak jsem vzal Benelládu na první velký výlet. Cesta tam, 100 km v kuse proběhla bez sebemenšího problému. Zade

Vloženo: 26.08.2023
    Uskutečněno: 24.08.2023
  • Značky

Ve čtvrtek jsme nečekaně rychle absolvovali dovozovou technickou, a tak jsem využil času a rovnou zaběhl na inspektorát Benelládu přihlásit. V Teplicích jsou rychlí, takže jsem to 1,5h odcházel s TP a značkou :-DD včer

Vloženo: 05.08.2023
    Uskutečněno: 05.08.2023
  • Žije!

Tak jsem se pustil do opravy se všemi potřebnými proprietami. Nakonec ke krokovému motoru z Benelli 752S bylo potřeba sehnat pár delphi konektorů, trochu kabelů a nějaká ta zábava s voltmetrem. Načerpal jsem inspiraci na

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.06.2023