renocar_unor

BMW K 1200 R (2006)

Vlastník risahrebacka
Vloženo 14.3.2023
Aktualizováno 10.11.2023

Přechod z šestky do světa velkých motorek. První plán byl zůstat u Yamahy a posunout se z šestky Fazera na litra. Nicméně nabídka dvanáctikila od BMW nešla odmítnout.

Motorka koupena od FIRMA:Moto-Styl (Pelhřimov)

Yamaha FZ1 N: důvod neuveden

První dojmy - Futuristická mašina oplývající technologickými vymoženostmi na svou dobu velmi pokročilými. Masivní naháč s mnichovským srdcem a výkonem dvou motorek. Ano. Když jsem popisoval první dojmy svému motoguru Tomysovi, napsal jsem mu, že je to jak sednout na dva Fazery najednou. Ono tomu v podstatě tak je. Je to síla. 120 kW, 163 koní, který jdou cejtit všude. Motor skvěle doplňuje ABS, duální brzdy a jednoduše nastavitelný elektronický podvozek ESA.

Teprve se chystám na první kilometry. Rozdíl oproti FZ6 je obrovský. Pomalu se budu s motorkou seznamovat a doufám, že spolu najedeme spoustu kilometrů. Těším se na ABS a také na rozdíly v módech systému ESA.
21.3. 2023
ujeto cca 70 km po Praze a okolí

Projev čtyřválce podobný jako FZ6 jen samozřejmě v jiném měřítku. Od spodu nijak nepřátelsky nepřekvapí a postupně nabírá na síle. Ta pravá sranda začíná pak někde od 7000 otáček. Opravdu výkonu je dostatek.
Jízdní pozice mi zatím není úplně jasná- Originální sedlo nabízí dvě pozice: Buď rozkrokem na nádrži, kdy je člověk v pozici, kdy nemá kam odklouznout v podstatě anebo trochu více vzadu, o trochu výše a dále od řídítek, kdy je pozice lehce sportovnější.
Pro mě velká změna chování podvozku oproti ,,jednoduchému'' Fazerovi. Brzdy jsou s ABS samozřejmě jiné kafe. Vibrace jsou cítit od kardanu lehce ale to je asi jen o zvyku oproti FZ6.

Nejvíce myšlenek mi ale zatím uvízlo na směrovkách. Zapínání blinkrů je úplně jiné než je standard. Levý palec zapíná levý blinkr, pravý zapíná pravý blinkr a pravý palec také oba dva vypíná. Občas si holt zatroubím nebo přidám plyn.
Také vyhazování stojánku je o cviku. Zatím jsem si tam kopl jedničku jen 4krát.

13.4. 23
Najeto cca 400 km.
Čím vyšší rychlostí jedeš, tím lépe se motorka ovládá. Není to ideální stroj do zasekaný Prahy. Bude potřeba laděný výfuk, zvuk je sice celkem mohutný ale v provozu se ztratí, chce to něco ostřejšího.
Palivoměr - nefunkční ukazatel stavu paliva se zprvu zdál jako malichernost, která ničemu nevadí. Ano, hned druhý tankování jsem odkládal moc dlouho. Přihrálo tomu samozřejmě i to, že jsem se učil s počítačem a chvilku přemýšlel jak vynulovat tachometr.
Už umím a tak s tankováním vždy vynuluji. Uvidím, zda zainvestuju do opravy.
Alarm - systém zvaný DWA 6 funguje dobře. K motorce jsem dostal dva dálkové ovladače BMW s dvěmi tlačítky. Jedním se alarm aktivuje, druhým deaktivuje. Při aktivovaném alarmu začne motorka hlasitě houkat a blikat jakmile s ní někdo výrazněji pohne. Systém nabízí více možností konfigurace pomocí zmiňovaného ovladače - ale to prostuduji později. Podle manuálu by se alarm měl po 7 dnech automaticky deaktivovat - to kvůli baterce. Alarm tedy není určen na dlouhodobé skladování motorky. Myslím, že se bude hodit při cestování a parkování motorky před ubytováním.

petr13
petr13 napsal 15.03.23 v 17:27 10b.

Tak ať to jezdí co nejspolehlivěji