renocar_unor

Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník Killburn
Vloženo 5.3.2023
Aktualizováno 11.3.2023

Asi nejlepší kompromis mezi cestovní motorkou a supersportem, pokud nechcete kupovat stroj za čtvrt milionu. Opravdu výkonný stroj, který na čtyřválec jede i odspodu (nelze srovnávat s třívalcem atd).

Honda CBF 1000: Zastaralý podvozek a celková konstrukce motorky. Chtěl jsem něco místo GSF600 Bandit z roku 1995.

První dojmy - Poměrně těžkopádná motorka, se kterou musí člověk přizpůsobit styl jízdy oproti většině naháčů i supersportů. Rozhodně na něj nedám dopustit. Pokaždé s radostí skočím na Fazera.

Doplňky na motorce -

Dlouho jsem zvažoval, jakou motorku kolem 100 000 koupit. Hodně cestujeme ve dvou i hodně jezdím bez baťůžku. FZ1 je ideální. Posed je s trochu zalomenýma nohama ale řidítky poměrně vysoko. Z dlouhé jízdy nebolí záda ale trochu kolena. Batůžek má hodně vysoko stupačky ale poměrně pohodlné sedlo.
Motor má krásný zátah klidně od 4-5tis. V 8ti tis nástup výkonu a od 10ti se projeví plný potenciál motoru.
Podvozek je skvělý, vždy jsem si nebyl jistý v zatáčkách na nerovnostech s Banditem. S Fazerme to vůbec neřeším a pošlu to tam.
Na cestování ve dvou s věcmi jsem nechal upravit zadní centrál, protože není plně stavitelný a při plném zatížení už byla motorka na zadku měkká.
Zatím je FZ1 nejhůře ovladatelná motorka na změnu směru. Je to asi dané váhou, dlouhým rozvorem a vzpřímeným posezem. Musel jsem trochu změnit styl jízdy. Na druhou stranu ani ve dvou lidech při plném výkonu nejde na zadní a ne neskutečně stabilní.
Zatím mám najeto kolem 30ti tis a bez závady, krom běžného servisu.
Delší cesty s naloženou motorkou zvládáme se spotřebou kolem 6L/100km při svižné jízdě, Alpy tak 7L/100km.

Zatím se nechystám měnit. Max za Tuono ale to je Ital a z toho mám obavy.

Doporučuji pro někoho, kdo už má trochu zkušenosti, jelikož je občas honička ukočírovat FZ1.

Jindra98
Jindra98 napsal 12.03.23 v 18:47 10b.

Pěkná leštěnka

context
context napsal 11.03.23 v 18:55 10b.

pěkná mašina, přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

dettektorr
dettektorr napsal 10.03.23 v 19:21 10b.

Mas krasnyho Fazera. Ta svatebni fotka je bozi.

biosák
biosák napsal 06.03.23 v 10:15 10b.

Užívej